Коти проти собак

6 жовтня 2011, 10:39

За даними пошуку Яндекса, користувачі з досліджених українських міст*  щодня задають понад десять тисяч запитів про котів та собак**. За популярністю попереду собаки ― про них в Україні питають приблизно на 29% частіше, ніж про котів. Особливо велика перевага у собак у Львові, а в Севастополі та Донецьку позиції обох улюбленців майже рівні.


В 1% запитів про котів і собак згадуються і ті, й інші. Найпопулярніший із таких запитів – [кошки против собак]. Інші приклади ― [возвращение двух собак и кошки домой] та [мультик как кошка с собакой мыли пол].

Найпопулярніший запит про котів – просто [кошки], а про собак [породы собак]. Породи, взагалі, найпопулярніша тема котячих та собачих запитів. При цьому в запитах про собак люди цікавляться породами в цілому, а в запитах про котів частіше фігурують конкретні назви, хоча зустрічаються й такі: [все породы кошек с котятами] та [породы рыжих котов].


Топ-20 запитів про породи котів та собак:

 

Крім порід, користувачі часто шукають клички для тварин ― [клички собак и их значение], причому підбирають їх не лише за статтю, а й за породою, [клички котов британцев], наприклад. Ще люди цікавляться доглядом за тваринами та їх здоров’ям ― як от [рецепты для котов] та [почему болит тело у собак], намагаються продати або просто віддати в добрі руки. Продають тварин приблизно у 4,5 рази частіше, ніж віддають.

Специфічно «котяча» тема ― гумор (смішні картинки, відеоролики), за винятком хіба що запиту [собака улыбака]. А суто «собача» ― розплідники та притулки, зустрічається також [отель для собак].
Є запити філософські [помнит ли кошка своих взрослых котят] або [самая злая собака в мире], несподівані [если на яблоню напали кошки], практичні [поведение собаки перед землетрясением] і навіть запити з тайм-менеджменту ― [распорядок дня кота] і [сколько гуляют коты].

Іноді слова «кішка» та «собака» в пошукових запитах не пов’язані з домашніми улюбленцями. Наприклад, вони можуть називати головних героїв ― [фильмы про собак от которых плачешь], входити в запити про тлумачення снів і гороскопи ― [собака-лев], бути фрагментом цитати, назви художнього твору чи імені персонажа.


Топ-20 запитів про художні твори з котами та собаками:
А на нашій сторінці з дослідженнями можна дізнатися, що запитують про котів і собак (а також про рецепти, купівлю-продаж і свої міста) мешканці декількох українських областей, Криму і Севастополя.


Наталя Журавльова, Надія Моісеєнко (котячі мами) і Поліна Трояновська (за мир між котами і собаками)

  *Досліджено Дніпропетровську, Донецьку, Київську, Львівську, Одеську, Харківську області, АР Крим і місто Севастополь.
**Враховано запити зі словами «кішка», «кіт», «кошеня», «собака», «пес» і «щеня» українською та російською мовами.

 
8 коментарів
Особисто сам шукав британського котика, і знайшов)

Він душка

В 9 случаях из 10 ищу инфу про собак..Хотя дома две собаки и кот:)

Интересно, почему? С котами интуитивнее получается?

Нет. Я изначально собачник, о собаке мечтал, искал щенка и пр. И на момент, когда у меня появилась собака, своя собственная, примерно 14 лет назад, я котов терпеть не мог почему-то:) А потом мне по случаю подарили кота, обычного "дворянина" с киевской "птички" и он как-то само-собой вошел в мою жизнь, мы с ним быстро договорились насчет порядка в доме, да и собака была уже взрослой, помогала с воспитанием:) А собаками продолжаю интересоваться, просто они ближе мне по духу что ли.. хотя вменяемых котов тоже люблю потискать:)

Интересная у вас история. А потискать вменяемых котов - это мечта :). Как где-то было сказано: "Коты созданы для того, чтобы ими восхищаться".

А его собаки не обижают?

гоког