Звіт про українську блогосферу (станом на осінь 2011 року)

19 листопада 2011, 11:07

Кожної осені на щорічному заході для блогерів у Києві ми традиційно розповідаємо про те, як змінилася за рік українська блогосфера. Давайте подивимося, як, за даними Пошуку в блогах, вона виглядає зараз.


Отже, станом на осінь 2011 року в Україні налічується близько 1,1 мільйона блогів (рік тому їх було 700 тисяч). При цьому активних (які містять не менше п’яти записів та оновлювалися хоча б раз за останні три місяці) у порівнянні з минулим роком стало менше – 100 тисяч (а було 120 тисяч).
Крім того, українські користувачі ведуть близько 23 тисяч спільнот.


Карта блогосфери за рік дещо змінилася. Лідер топ-трійки міст – як і раніше – Київ, проте на другому і третьому місцях наразі Одеса з Харковом (замість Донецька і Криму). Повністю статистика виглядає так:


Звісно, якщо врахувати географію лише україномовних блогів (тобто тих, у яких пишуть переважно українською), цифри будуть іншими:Цікаво, що активних україномовних блогів у Львові навіть більше, ніж у Києві. Загалом блогів українською наразі близько 80 тисяч.


У середньому в будній день українські блогери роблять близько 370 тисяч дописів. При цьому піки їхньої активності припадають на 17-ту годину (майже 43 тис. дописів), на проміжок з 10 до 12 години ранку (23-25 тис. дописів щогодини), а також на 19-20 та на 23 години (21-23 тис. дописів щогодини). А найменше дописів з’являється між 4 і 6 годинами ранку – трохи більше тисячі щогодини.


Про Твітер
В Україні наразі 160 тисяч твітер-акаунтів – удвічі більше, ніж було минулого року.


За рік Твітер став ще україномовнішим. Якщо в 2010 році українською хоч інколи твітили 29% твітерян України (тоді це становило 23 тисячі тві-користувачів), то зараз таких 45%, тобто 72 тисячі.


За кількістю тві-акаунтів Київ залишив далеко позаду решту регіонів України:


Якщо ж зважати на географію україномовних твітер-акаунтів, то найбільше їх у Києві; на другому місці, цілком природно, Львів, а на третьому – Тернопіль.


І наостанок ще трохи статистики. Середня кількість символів у твіті з України – 69. Це трохи більше, ніж в Росії – у них у середньому 66 символів. А твіт українською мовою довший ще на один символ, його довжина – 70 символів.

Завантажити презентацію Антона Волнухіна "Українська блогосфера 2011" (PDF)

 

Наталія Журавльова і Антон Волнухін, Microsoft Blogfest 2011

12 коментарів
Я в твітері і на ФБ знайшов стільки людей які спілкуються тільки українською, і це приємно.

А чого Івано-Франківськ по кількості україномовних акаунтів не згадуєься?

Ви маєте на увазі Твіттер?

Якщо так, то у Франковську менше україномовних акаунтів, ніж у Києві, Львові чи Тернополі (в ньому і користувачів інтернету менше), тому до топ-3 він не потрапив, але звісно, що вони є.

Мене найбільше здивувало, що це був єдиний доповідач, якого не закидали питаннями. Про політику теревенили як не в собі, а от по суті доповідь була від Антона - і якось .. чи то все зрозуміло було, чи якось так.

Дементий Белый
18 грудня 2011, 21:57

Очень интересная статистика, а где можно увидеть ее в полном виде, например, меня интересуют данные по Херсонской области?

К сожалению, это все, чем мы можем поделиться.

Чомусь не знаходжу подібного дослідження за 2013-й рік ... Ви його проводили?
bigxsat,
ні, минулого року не проводили, але незабаром має бути нове
nataliazhkyiv,
дуже не хотів би це пропустити - можете якось підключити мене до розсилки ?
bigxsat,
звісно. Можете написати свою електронну пошту (чи надіслати мені на nataliazh@yandex-team.com.ua). Вас цікавить вся Україна чи якийсь конкретний регіон або регіони?
nataliazhkyiv,
дякую - написав Вам запит на електричну пошту
bigxsat,
так, отримала і відповіла вам.