Цифри про те, що рухається

Щотижня користувачі з України* задають понад 110 тис. запитів про транспорт**. Тематика цих запитів насамперед пов’язана з розкладами, схемами метро, квитками та маршрутами.

 

З усіх видів транспорту найпопулярнішими виявилися потяги – їх стосується майже третина транспортних запитів. П’ята частина таких запитів – про автобуси: люди шукають і міські маршрути, і міжміські розклади, і автобусні тури Європою.

 

Кількість запитів про вид транспорту певною мірою вказує на його популярність у різних містах. Наприклад, тролейбуси найчастіше шукають у Сімферополі, де є міжміський тролейбус, пороми ― в Одесі та містах Криму, розташованих біля моря, а метро і маршрутки ― у Києві: він має найбільший в Україні метрополітен і багато напрямків маршрутних таксі.

 

Крім питань практичних і щоденних, українці також ставлять питання несподівані. Наприклад, [делают ли в поездах уколы], [стоимость такси киев-стамбул] і [как узнать по улице станцию метро].

А на нашій сторінці з дослідженнями можна дізнатися, що запитують про транспорт мешканці декількох українських областей, Криму і Севастополя.


Олександра Колеснікова та група аналітики Яндекса,
ми – за багатоманітність транспорту

*Досліджено Дніпропетровську, Донецьку, Київську, Львівську, Одеську, Харківську області, АР Крим і місто Севастополь.

**Враховано запити зі словами «метро», «автобус», «тролейбус», «трамвай», «маршрутка», «таксі», «потяг», «літак», «електричка», «пором» українською та російською мовами. Запити про однойменні фільми, ігри, клуби тощо не враховувалися.