Школа аналізу даних у Києві – як справи?

Закінчився перший семестр навчання в київському відділенні Школи аналізу даних, а значить, можемо поділитися першими підсумками. Отже, двоє студентів перевелися на заочне навчання, а з 22 київських ШАДівців-"очників" до кінця першого семестру залишилося всього 9: п'ять студентів на спеціальності "Computer Science" і четверо на "Аналізі даних". Відсоток відсіву в нас поки що вищий, ніж у московському відділенні. На жаль, деяких довелося відрахувати за неуспішність, а хтось пішов сам, зрозумівши, що не може приділяти навчанню достатньо часу. Тож якщо збираєтеся випробувати себе при наступному наборі в ШАД, візьміть до уваги: у нас справді дуже серйозні вимоги.
 

Ну, а процес навчання триває. Як ми вже розповідали, на цей момент у нас один очний курс – "Алгоритми і структури даних пошуку". Інші курси вивчаються дистанційно. Але ми робимо все можливе, щоб студенти київської філії могли особисто поспілкуватися з викладачами з Москви. Наприклад, у жовтні читати лекцію приїжджав Андрій Райгородський – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри математичної статистики і випадкових процесів механіко-математичного факультету МДУ ім. М. В. Ломоносова, професор і науковий керівник бакалавріату кафедри аналізу даних факультету інновацій і високих технологій МФТІ, а заразом керівник відділу теоретичних і прикладних досліджень Яндекса.


Із середини листопада в Києві стартувала практика для найкращих студентів ШАД. Зараз її проходять дві особи. Наші практиканти разом зі студентами з Москви (і без підказок від розробників Яндекса!) займаються проектуванням і реалізацією основних компонентів пошукової системи. Це допоможе практикантам набути і навичок промислової розробки, і досвіду роботи в команді.

Студентам, що прийшли в київський ШАД минулого літа, належить вчитися ще півтора року, тож побажаємо їм не зменшувати обертів. А якщо хочете приєднатися до нас у наступному навчальному році, стежте за оголошеннями про початок набору! Нагадаємо, що навчання в київській Школі аналізу даних безкоштовне, але треба пройти конкурс.


Максим Терновой, керівник київської філії ШАД