Зроблено для українців: пошук у Зображеннях

Якщо ви живете в Україні і друг запросив вас уболівати ввечері за збірну, ви точно знаєте, про чию збірну йдеться. Сьогодні пошук у Яндекс.Зображеннях навчився розрізняти, в якій країні ви живете і у відповідь на геозалежні запити пропонувати зображення саме для вас. Тому на запит [сборная по футболу] він покаже насамперед збірну України, а не Росії чи Німеччини.
Геозалежні – це такі запити, для хорошої відповіді на які важливо знати розташування користувача. Наприклад, столицясхема автодоріг і національний костюм у кожної країни власні, тому для українців зображення показуватимуться відповідні. При цьому пошук враховує геофактори - наприклад, наскільки популярне зображення в Україні або як часто на нього посилаються українські сайти. Крім того, Яндекс.Зображення враховують розташування користувача ще на етапі підказок – вони показують варіанти запитів, які популярні саме в нашій країні.


До речі, в основному пошуку частка геозалежних запитів становить близько 30%. Відповіді на них знаходить пошукова платформа «Полтава», яка враховує не лише країну, а й регіон користувача.


Із почуттям національної гідності,
Наталія Журавльова, Віра Єгорова і команда Зображень

3 коментарі
Ось за це я і люблю Яндекс)
офтопік:
але чому, коли у мене за замовчуванням стоїть український Яндекс, сервіс новини відкриваються російскі, і тільки ручками можна перейти на укр.новини?

Розкажи детальніше: головна сторінка Яндекса українською, ти з неї переходиш на Новини, а вони відкриваються російською і показують випуск для Росії?

Чи ти окремо заходиш на news.yandex.ua? чи на news.yandex.ru?

Будь ласка, опиши це детально мені в пошті, якщо не складно. Дякую!