Народна карта йде в народ

У цей день півтисячоліття тому народився визначний картограф Герхард Меркатор, автор картографічної проекції, на якій не викривляються кути і форми, а масштаб відповідає відстані лише на екваторі. Її і досі використовують при створенні навігаційних карт.

До цієї дати ми підготували важливий запуск – новий шар на Яндекс.Картах, шар Народної карти. До сьогодні він існував лише як окремий сервіс, на якому самі користувачі створювали докладні карти своїх міст і містечок. За два роки існування сервісу вони досить детально намалювали 56 населених пунктів України, багатьох з яких на схемах немає. Шар можна увімкнути в меню «Показати» вгорі праворуч (там же активуються шари «Схема», «Супутник» та «Гібрид»).

А для міст, народна карта яких промальована вже досить детально, перехід автоматичний – просто наблизьте схему міста кнопкою масштабування. Усього таких населених пунктів 27, з-поміж яких найбільші Артемівськ, Дунаївці, Ніжин та Фастів. До речі, народна карта зацікавить не лише мешканців перерахованих міст, а й тих, хто шукає на картах «народні» об’єкти – дитячі майданчики, велосипедні доріжки, бювети абощо.Якщо ж на карті неактуальна інформація, ви можете самостійно це виправити. Зайдіть на n.maps.yandex.ru або перейдіть безпосередньо з Яндекс.Карт за посиланням унизу «Редагувати». Модерація змін триває кілька днів.

Крім того, «народний шар» ви можете увімкнути в мобільних Яндекс.Картах, а також встановити на власний сайт за допомогою АРІ.


Василина Вдовіна і команда Яндекс.Карт,
продовжуємо справу великих картографів