Закон про: дослідження Яндекса

За даними пошуку Яндекса, запити про закони складають у середньому 0,15% від усієї кількості запитів, які задають українці*. Найчастіше закони шукають мешканці Київської області та АР Крим, а найрідше – жителі Дніпропетровської області та Західної України.Усіх українців найсильніше хвилюють закони юридичні, зокрема про працю, державну службу та пенсії. Але є й особливості: у Криму, наприклад, дуже актуальні закони про співвласників будинків та незаконну приватизацію, а в Донецьку ― про міліцію та, що цікаво, поліцію. Приблизно п’ята частина запитів пов’язана із серіалами та телепередачами, які містять слово «закон» у назві: [учитель в законе], [человек и закон] або [закон джунглей]. Ще десь 4,5% ― про фізичні, хімічні, економічні та математичні закони.

Крім того, в Одесі шукають [законы запорожской сечи], у Севастополі ― [сухой закон и кофе], у Сімферополі ― [электрошокер и закон], [закон украины о поздних гостях] та [рука с законом о культуре фото]. Натомість у Львові цікавляться, [чи вступив в дію закон про зимову гуму], а в Івано-Франківську питають про [закон нютона архімеда в дошкільному закладі].

Найпопулярніші закони України:

  1. про державну службу
  2. про працю
  3. про пенсійне забезпечення
  4. про відпустки
  5. про захист прав споживачів
  6. про міліцію
  7. про виконавче провадження
  8. про захист персональних даних
  9. про місцеве самоврядування
  10. про освіту


Надія Моісеєнко та група аналітики департаменту маркетингу,
на сторожі статистики

 

* Досліджено Дніпропетровську, Донецьку, Київську, Одеську, Харківську області, АР Крим та Західну Україну (Волинську, Рівненську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Чернівецьку області).