Медіа в Україні: свіжі цифри

12 липня 2012, 12:31

Щоб зрозуміти, які медіа використовують українці та для чого їм інтернет, з яких пристроїв вони виходять у мережу та як на їхню поведінку впливають соцмережі, компанія IAB за нашої підтримки провела дослідження Mediascope Europe (загалом, воно було проведене в 28 європейських країнах). І з’ясувалося цікаве.

Наприклад, відсоток українців, які хоча б раз на тиждень використовують інтернет, уже зрівнявся з показниками аудиторій радіо та журналів за такий же період. Попереду з невеликим відривом газети, але і їм поки що далеко до телебачення.

При цьому за часом використання інтернет програє лише ТБ: в мережі користувачі проводять 20 годин на тиждень, а за переглядом телепрограм ― 21,7. До речі, молодь (16 - 24 років) в онлайні можна побачити частіше, ніж перед телевізором (23 години проти 18,8 на тиждень).

Цікаво, що 27% українців під час перегляду телевізора час від часу заходять в інтернет, а 61% молоді при цьому робить там щось пов’язане з тим, що вони дивляться по телевізору. З віком імовірність такої взаємодії зменшується, і серед людей у віці 55+ її можна спостерігати лише для 15% населення країни.

Українська аудиторія, на відміну від європейської, ще не надто втомилася від активності брендів у соціальних мережах, тому більше підпадає під їхній вплив. Наприклад, 49% українців імовірніше придбають товар бренду, за яким вони слідкують у соцмережі, ніж якогось іншого.

В Україні дуже неохоче купують путівки онлайн, тільки 1% респондентів колись це робив. Лише 11% користувачів вважають, що інтернет спростив планування відпустки та купівлю путівок (для порівняння: в Європі таких аж 43%). Натомість українці частіше за європейців використовують інтернет для спілкування та вибору товарів і послуг.

Тепер про мобільне: у Європі проникнення смартфонів уже становить 44%, в Україні - лише 25%. В інтернет з мобільного в Україні виходять лише 8% населення, хоча серед молоді (16-24 роки) це робить кожен четвертий. При цьому майже всі молоді люди віком від 25 до 34 років мають телефон із доступом в мережу.

Таке зміщення в бік молоді спричинило велику популярність розважальних функцій: в Україні частіше, ніж у Європі знімають фото/відео, завантажують і слухають музику, спілкуються в месенджерах.

Взагалі-то дослідження величезне і дуже цікаве, але, на жаль, повністю його викласти ми не можемо. Тому якщо вам щось цікаво (наприклад, сайти якої тематики найпопулярніші або що найчастіше роблять користувачі в соцмережах), питайте, ми залюбки поділимося.

Сергій Петренко,
інтернет дожене і пережене!

2 коментарі
Підписатися на коментарі до посту

Сергію,

яким чином можна отримати все дослідження?

Дякую наперед,

Оксана

Оксано, доброго дня!

На жаль, за умовами ми не можемо віддавати повний варіант дослідження. Проте ми можемо ділитися з нього цифрами - тобто можете запитати нас, які саме дані чи з якої теми вас цікавлять, і ми подивимося, що з цього приводу є в дослідженні.

 

Краще за все напишіть листа на pr@yandex-team.com.ua.

 

Дякую!

 

Наталія Журавльова, Яндекс.Україна