Медіа в Україні: свіжі цифри

Щоб зрозуміти, які медіа використовують українці та для чого їм інтернет, з яких пристроїв вони виходять у мережу та як на їхню поведінку впливають соцмережі, компанія IAB за нашої підтримки провела дослідження Mediascope Europe (загалом, воно було проведене в 28 європейських країнах). І з’ясувалося цікаве.

Наприклад, відсоток українців, які хоча б раз на тиждень використовують інтернет, уже зрівнявся з показниками аудиторій радіо та журналів за такий же період. Попереду з невеликим відривом газети, але і їм поки що далеко до телебачення.

При цьому за часом використання інтернет програє лише ТБ: в мережі користувачі проводять 20 годин на тиждень, а за переглядом телепрограм ― 21,7. До речі, молодь (16 - 24 років) в онлайні можна побачити частіше, ніж перед телевізором (23 години проти 18,8 на тиждень).

Цікаво, що 27% українців під час перегляду телевізора час від часу заходять в інтернет, а 61% молоді при цьому робить там щось пов’язане з тим, що вони дивляться по телевізору. З віком імовірність такої взаємодії зменшується, і серед людей у віці 55+ її можна спостерігати лише для 15% населення країни.

Українська аудиторія, на відміну від європейської, ще не надто втомилася від активності брендів у соціальних мережах, тому більше підпадає під їхній вплив. Наприклад, 49% українців імовірніше придбають товар бренду, за яким вони слідкують у соцмережі, ніж якогось іншого.

В Україні дуже неохоче купують путівки онлайн, тільки 1% респондентів колись це робив. Лише 11% користувачів вважають, що інтернет спростив планування відпустки та купівлю путівок (для порівняння: в Європі таких аж 43%). Натомість українці частіше за європейців використовують інтернет для спілкування та вибору товарів і послуг.

Тепер про мобільне: у Європі проникнення смартфонів уже становить 44%, в Україні - лише 25%. В інтернет з мобільного в Україні виходять лише 8% населення, хоча серед молоді (16-24 роки) це робить кожен четвертий. При цьому майже всі молоді люди віком від 25 до 34 років мають телефон із доступом в мережу.

Таке зміщення в бік молоді спричинило велику популярність розважальних функцій: в Україні частіше, ніж у Європі знімають фото/відео, завантажують і слухають музику, спілкуються в месенджерах.

Взагалі-то дослідження величезне і дуже цікаве, але, на жаль, повністю його викласти ми не можемо. Тому якщо вам щось цікаво (наприклад, сайти якої тематики найпопулярніші або що найчастіше роблять користувачі в соцмережах), питайте, ми залюбки поділимося.

Сергій Петренко,
інтернет дожене і пережене!

2 коментарі

Сергію,

яким чином можна отримати все дослідження?

Дякую наперед,

Оксана

Оксано, доброго дня!

На жаль, за умовами ми не можемо віддавати повний варіант дослідження. Проте ми можемо ділитися з нього цифрами - тобто можете запитати нас, які саме дані чи з якої теми вас цікавлять, і ми подивимося, що з цього приводу є в дослідженні.

 

Краще за все напишіть листа на pr@yandex-team.com.ua.

 

Дякую!

 

Наталія Журавльова, Яндекс.Україна