Про кольори мої, про кольори: червоний – то Донецьк, а чорний – то Одеса і Західна Україна

Щотижня мешканці України задають Яндексу 300 тисяч запитів із назвами кольорів*. Це близько 0,3% від усіх запитів українців.

Найчастіше кольори зустрічаються в назвах організацій, фільмів, музичних гуртів і популярних туристичних місць: [белый ветер цифровой], [красный куб], [белый тигр 2012 смотреть онлайн], [черная лагуна], [красная шапочка], [черное море], [желтые воды] тощо. 

Загалом українці найбільше полюбляють білий колір, хіба що в Донецьку популярніший червоний, а в Одесі та на Західній Україні – чорний. Трохи менше поширений зелений.

Частка кольорів у запитах**, %

Цікаво, що на Західній Україні зі словом «сірий» шукають вовка у різних компаніях – з Іваном Царевичем, Іллею Муромцем і Дідом Морозом. У Криму серед найпопулярніших запитів є варення із зелених грецьких горіхів, в Одесі – оранжевий апельсин, а в Харкові – кіно про льотчиків «Червоні хвости».

 

ТЕМИ НАЙПОПУЛЯРНІШИХ КОЛЬОРОВИХ ЗАПИТІВ УКРАЇНЦІВ
Докладні цифри щодо кожного регіону є на сторінці досліджень.

*Враховано запити українською та російською мовами з назвами семи кольорів веселки (червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий), а також трьох ахроматичних кольорів (чорний, білий, сірий).
**Досліджено Дніпропетровську, Донецьку, Київську, Одеську, Харківську області, АР Крим і Західну Україну.