Запити про міста від мешканців інших міст

Щотижня українці задають Яндексу близько 7 мільйонів запитів із назвами великих міст країни [1]. Це близько 5,5% від усіх запитів українців. 57% запитів про міста надходить від їхніх мешканців, решта — від користувачів з інших регіонів. Найчастіше самі про себе питають мешканці Харківської області, а найрідше — жителі Західної України.  

ЗАПИТИ ПРО МІСТА РЕГІОНУ ВІД МІСЦЕВИХ ЖИТЕЛІВ І КОРИСТУВАЧІВ З ІНШИХ РЕГІОНІВ

Коли користувачі шукають в інтернеті інформацію про інші регіони, то зазвичай вони хочуть дізнатися про погоду, знайти карти, схеми, розклад транспорту, місцеві дошки оголошень або новини та афішу. Цей список схожий в усіх регіонах.

А от запити про місцеві організації, сайти та цікаві місця унікальні. Крім того, кожний регіон має «фірмові» об’єкти, які користувачі з інших регіонів шукають частіше за інші. Наприклад, для Києва це, серед інших, Софійський собор, а для Харківської, Одеської областей та Західної України - відомі речові ринки. 

НАЙПОПУЛЯРНІШІ УНІКАЛЬНІ ЗАПИТИ ПРО МІСТА ВІД КОРИСТУВАЧІВ З ІНШИХ РЕГІОНІВ
Київ: [динамо киев от шурика]
Дніпропетровська область: [мультиплекс кривой рог]
Донецька область: [шахтер донецк официальный сайт]
Харківська область: [харьков форум]
Західна Україна: [хмельницкий рынок]
Одеська область: [одесский форум]
Крим: [севастопольский форум]

Докладна інформація щодо кожного регіону є на сторінці досліджень.
__________________________
[1] Враховано запити з назвами найбільших міст Криму, Волинської, Закарпатської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільскої, Харківської, Хмельницької та Чернівецької областей і самих областей українською та російською мовою, а також з утвореними від цих назв прикметниками.

4 коментарі
Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Одеська область і...
і "Західна Україна"

Наразі Західну Україну краще враховувати як один регіон, оскільки в кожній окремій області користувачів порівняно небагато (якщо порівнювати, скажімо, з Київською, Одеською тощо) - і населення менше, й інтернетом користуються не так багато людей, і користувачів Яндекса менше. Тому якщо виокремлювати області, статистика може бути не зовсім репрезентативною.

можливо і так, але політики вже би зробили з мухи слона, що Яндекс ділить Україну)

Звісно ) але це їхні справи. Ми-то аполітичні, наша турбота - надати коректну статистику, якій можна довіряти: вірно визначити регіон, врахувати різні мови і форми запитів тощо.