В Одесі є все - навіть Пробки

Сьогодні на Яндекс.Картах з’явилася інформація про пробки Одеси. Це вже третє українське місто після Києва та Харкова, для якого ми «наживо» показуємо ситуацію на дорогах. Принагідно хочу розповісти, як формується карта пробок.

Одеса, кінець робочого дня. Я виходжу з офісу, вмикаю мобільні Яндекс.Карти, ставлю галочки «Подключить GPS» та «Сообщать о пробках», стартую… На годиннику 18:27.

Маршрут у мене такий: із проспекту Шевченка виїжджаю на Гагаріна, потім їду Французьким бульваром, повертаю на Велику Арнаутську, далі Пушкінською, через Жуковського на Катерининську та прямо до провулка Чайковського.

Від офісу до фітнес-клубу відносно недалеко – якщо без пробок, то хвилин 10. Подивимось, як вийде цього разу.

Перша пробка чекає на мене о 18:30 на Французькому бульварі. На щастя, наче не дуже довга.

Далі повільно, але рухаюсь до Великої Арнаутської, де знову доводиться постояти.

Продовжую рух до вулиці Жуковського і повертаю праворуч. Бачу, що й тут не розігнатися: Катерининська тягнеться. Це природно - поблизу Дерибасівська, багато туристів. Дуууже не поспішаючи, плетуся до кінцевої точки маршруту.

 

Фініш, паркуюся, на годиннику 18:50. Отже, із пробками вийшло 23 хвилини.

Сьогодні я залишив чимало «слідів» на карті Одеси. Поки я їхав, мої колеги спостерігали, як на вулицях, якими я проїжджаю, з’являються червоні та жовті лінії.

Нас часто запитують, що означають ці лінії. Зелена лінія з’являється, якщо людині вдалося проїхати ділянку дороги зі швидкістю не менше 30 км/год. Якщо швидкість нижча, трек позначається жовтою лінією, а червона вказує на значні ускладнення руху. Важливо, що дані про місцезнаходження користувачів, які віддають треки, не фіксуються і нікому не передаються. Інформація про швидкість руху автомобіля потрапляє до системи без вказівки на конкретну особу.

До речі - конкретне граничне значення швидкості залежіть від міста. Напріклад, для Одеси воно дещо менше за київські показники.

Забув сказати – весь час, поки я їхав, я записував трек (можете подивитися на нього). Якщо хочете таким же чином зберегти записаний вами трек, його потрібно завантажити до Моїх Карт. Для цього авторизуйтеся на Яндексі та натисніть: Меню – Мои Карты – Треки – Опции - Отправить в «Мои карты».

Дивно, але весь шлях становив рівно 5 км.

Карта пробок, яку створюють користувачі мобільних Яндекс.Карт, безумовно, є корисною для всіх учасників дорожнього руху. Чим більше людей повідомляють про пробки, тим актуальнішою стає інформація про них.
Тож долучайтеся!

 

4 коментарі
супер, теперь надеюсь полегче будет объезжать пробки ))
Э, какие у вас пробки! У вас планировка города нормальная, квадратно-гнездовая :)):))

То ли дело у нас или в Москве. Топология клубка с нитками. Зато от монголо-татар обороняться хорошо.
Вообще-то, есть несколько сильно узких мест - привокзальная площадь, Пересыпские мосты и Николаевская дорога от 7-й Пересыпской станции до Молодой Гвардии. Эти точки сложно объехать, поэтому там пробки есть всегда.
RT @flash14 RT @coder_ak: http://bit.ly/22qoBp пробки на Потёмкинской лестнице. 10х то @andrewf ;-)