Затори у столиці, або З Донецька до Тернополя

Таке враження, що половина відміряного Києву на зиму снігу вже випала. Принаймні, за цю ідею свідчать сьогоднішні ранкові затори, викликані снігопадом, — завантаженість доріг уже о 8:30 сягнула 10 балів і трималась протягом години. Загальна довжина столичних заторів склала понад 1000 км, це відстань з Донецька до Тернополя. 
Водії їхали дуже повільно — деінде швидкість впала нижче 10 км/год — і тримали дистанцію. Попри це ДТП було багато. Найпомітніша сталася на Московському мосту, дві смуги в бік Петрівки було перекрито. У результаті рух на Троєщині о 8 ранку було паралізовано, середня швидкість на мосту була меншою за 5 км/год. Мікрорайон буквально стояв, а загальна протяжність заторів перевищила 30 км. Вони протрималися цілих 8,5 годин, і проїхати мостом стало можливо лише після 16:00.

Утім, найтривалішим став не цей затор, а затор на Набережному шосе, від мосту Метро до Поштової площі. Через ремонтні роботи ця ділянка постійно стоїть і в хорошу погоду, а сьогодні затор тримається уже понад 11 годин (з 8:10). Правда, його довжина — «лише» 3 км. Сьогоднішній рекордсмен значно його випередив: затор довжиною 8,1 км утворився на шляху від Інтернаціональної до Львівської площі, через вулиці Стеценка та Артема. Були й несподіванки: на вулиці Заболотного, де зазвичай вільно, можна було втратити півгодини.

Зараз на Яндекс.Заторах 6 балів, мости їдуть, крім багатостраждального Московського. Є також традиційний затор Червонозоряний – Чоколівський – Гетьмана – Довженка – Теліги, довжина 6,6 км, швидкість руху 7 км/год. Крім Набережної, усе більш-менш їде.

Востаннє серйозні проблеми у столиці були увечері 3 грудня, після першого снігу. А 10 балів не було з 14 лютого.

Добірка ранкових «балачок» — ми назвали б її «Уже не смішно» — в альбомі.

Наталія Журавльова, Денис Ткаліч і Дмитро Мельник,
пішки швидше