Продам сірий седан Daewoo Lanos, бензин, механіка, 4 роки на дорозі, виробник: Європа

Наприкінці вересня на сервісі Яндекс.Авто було понад 220 тис. оголошень про продаж уживаних авто в Україні на суму понад 20 млрд грн. За статистикою сервісу ми порахували, які б/в машини продають українці в інтернеті.

Першу сходинку рейтингу найпопулярніших моделей посідає Daewoo Lanos. Цікаво, що в десятку увійшли аж 5 моделей Lada та лише один Mercedes.

ТОП-5 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ МОДЕЛЕЙ В ОГОЛОШЕННЯХ ЯНДЕКС.АВТО

  1. Daewoo Lanos (2,6% від усіх оголошень)
  2. Lada 2106 (2,4%)
  3. Lada 2101 (2,1%)
  4. Mercedes E-Class (1,8%)
  5. Lada 2109 (1,8%)

Переважна більшість авто на продаж – європейських (36%), азіатських (28%) або російських марок (24%). А от американських і вітчизняних машин зовсім мало – 9,5% і 2,5% відповідно.

 

Три чверті автомобілів оснащені бензиновим двигуном і лише чверть — дизельним. Найбільше дизельних авто на Західній Україні, першість за цим показником тримають Волинська та Рівненська області. Найменше машин із дизелем на сході.

Також кожне четверте авто має автоматичну коробку передач. Найбільше машин з «автоматом» в Одеській (47%) та Київській (43%) областях.
Найпоширеніший тип кузова в усіх досліджених регіонах — це седан (51% автомобілів). Другу сходинку посідає хетчбек (18%). У Київській та Одеській областях значно більше, ніж в інших регіонах, позашляховиків, кросоверів, купе та кабріолетів. У Рівненській і Волинській — універсалів, мінівенів і фургонів, у Запорізькій — хетчбеків, у Харківській області — пікапів.Найбільше на вторинному ринку чотири- та п’ятирічних машин – таких оголошень чверть. Причому в порівнянні з трирічними, чотирирічні продають аж у 4 рази частіше. Частка оголошень про продаж автомобілів старше 10 років вища у Львівській, Волинській і Тернопільській областях (по 52-53% від усіх пропозицій). Найменше таких машин у Київській (32%) та Донецькій (39 %) областях.

Що ж до ціни, то в переважній більшості оголошень — 21,5% — машини коштують від 25 до 50 тис. грн. Найдешевші машини — це «москвичі», ЗАЗ 968, ІЖ-2715 і ВАЗ-2101 минулого століття. Їх можна придбати за ціною від тисячі гривень. Найдорожчі — Lamborghini, Bentley та Rolls-Royce останніх моделей, ціна на них може перевищувати 2 млн грн.Як свідчать дані Яндекс.Авто, чим дорожчий автомобіль, то ймовірніше, що він буде чорного кольору — серед дорогих авто чорних більше, ніж серед дешевих. Понад 90% найдорожчих автомобілів (від 500 тис. гривень) пофарбовано в ахроматичні кольори — чорний, білий або сірий. Кольори райдуги, навпаки, найчастіше трапляються серед найдешевших машин.Розгорнуту статистику про «колеса» кожного регіону та решту загальноукраїнських даних шукайте на сторінці досліджень.

 

3 коментарі

Шкода, що нема даних про джерела оголошень, чи я не знайшов?

На самому початку написано - це наш сервіс Яндекс.Авто (http://auto.yandex.ru чи нова бета http://auto2.yandex.ru). Це агрегатор оголошень про купівлю-продаж автомобілів, що збирає дані з понад 60 українських сайтів-партнерів. Список найбільших з них є тут: http://auto2.yandex.ru/resources-offers?page_num=3

Чи краще таке посилання: http://auto2.yandex.ru/resources-offers