Дослідження: київський сезон заторів 2012-13

Цим дослідженням оголошуємо сезон заторів у столиці закритим. Усі дані для нього отримано від сервісу «Яндекс.Затори», березень 2012 – лютий 2013.

Отже, середня завантаженість столичних доріг у будні за рік становила 3 бали. Найвільнішим був липень (2,2 бала), а найскладнішим — грудень (4,6 бала). До речі, 24 грудня стало найнеприємнішим у плані заторів днем року — середня завантаженість доріг протягом дня 7 балів і найдовший в історії спостережень затор довжиною 21 км (від Московської площі до проспекту Генерала Ватутіна). Крім 24 грудня, місто ще тричі стояло в 10-бальних заторах через снігопад — два рази в грудні та один у січні.

У цілому цієї зими ситуація на дорогах була трохи складнішою, ніж минулого року. На схемі кольором показано, як змінився час проїзду містом.
Переглянути схему для вечірнього часу пік


Погіршення може бути пов’язане також із тим, що ця зима була більш сніжною за попередню. Але карта показує незалежні від погоди зміни — на тих вулицях, де ситуація погіршилася або поліпшилася сильніше, ніж у місті в цілому.

У масштабі тижня можна сказати, що у всі пори року найменше заторів у понеділок, а найбільше — у вівторок або п’ятницю. У суботу завантаженість зазвичай зменшується порівняно з буднями у півтора-два рази, а в неділю — у два-три рази.

А от у межах дня видно, що ввечері виникає більше проблем, ніж уранці. З 8 до 10 ранку середня завантаженість доріг цієї зими наблизилась до 5 балів. Наприклад, водії, яким до роботи пустими дорогами їхати 20 хвилин, лише через ранкові години пік втратили за один місяць майже 5 годин, а за рік — близько двох із половиною діб.

Увечері (з 18 до 20) середня завантаженість перевищила 6 балів. Загальна довжина заторів і ускладнень, які виникали в ці години, становила понад 700 км — це приблизно відстані від Києва до Донецька.

Повне дослідження в HTML.


Наталія Журавльова, Дмитро Мельник та Ігор Лощиць,
бачимо тенденції