Підсумки року. Затори в Києві (ШОК! ФОТО, ВІДЕО)

25 березня 2013, 14:47

Минулої середи ми підбили підсумки річного спостереження за столичними заторами. Але, як з’ясувалося, ранувато: у п’ятницю через снігопад у Києві стався справжній транспортний колапс. 10 балів на Яндекс.Заторах протрималися упродовж майже 3 годин, а максимальна довжина заторів склала 790 км. Уперше за всю історію спостережень світлофор був червоним упродовж 12 годин поспіль.

Але повернімося до зустрічі. Чи знали ви, що:

  1. Лише в Києві понад тисячу кілометрів доріг, і якби хтось із команди Яндекс.Заторів малював їх вручну, то на оновлення всієї карти знадобилося б 3 години. Щоб оновлювати карту кожні 4 хвилини, як вона оновлюється зараз, потрібно було б 40 осіб.
  2. 10 балів – це справжня подія, таке трапляється рідко – у середньому раз на чотири місяці. 9 балів буває частіше — один раз на місяць, а 8 — раз на десять днів. Але 11 і 12 балів ми вводити не збираємося — просто з часом за однакової кількості машин на дорогах Затори показуватимуть не 5 балів, а 3, наприклад.
  3. Щоб передбачити бал заторів на 2013 рік, ми взяли архів балів за кілька років, календар свят і проаналізували його за допомогою Матрикснету — нашого методу машинного навчання. В результаті отримали ось такий графік:


Переглянути фотографії з події можна в альбомі. До речі, серед фотографій є пам’ятка про те, як самотужки передбачати бал заторів.


І на десерт – ролик із найцікавішими Балачками, які залишили водії на Яндекс.Картах:

Наталія Журавльова та всі причетні,
записуємо статистику для наступного року