Грип в областях України – більше жодних провокацій

5 листопада 2009, 14:19

Через епідемію Україною стрімко поширюються різні страшні чутки – чи то в нас атипова пневмонія, чи то легенева чума, чи то від свинячого грипу помирають набагато частіше, ніж від звичайного. Дані про захворюваність часто варіюються в десятки і навіть сотні разів.

Ми ж в Яндексі налаштовані дивитися на речі спокійно. Так, звичайно, ми не хочемо хворіти самі і дуже переймаємося за рідних. Але епідемії грипу у нас кожен рік, і щоразу кажуть, що страшніше штаму ще не було, а ми й досі живі-здорові (тьху-тьху-тьху). І головне – насправді показники захворюваності на грип та ГРВІ не такі великі, вони ще не досягли рівня минулого року. На жаль, і в минулі роки від них вмирали люди, просто статистику ніхто не оприлюднював. Отже, не треба панікувати. А особливо не слід довіряти неперевіреним даним.

Щоб наші користувачі мали змогу слідкувати за офіційною статистикою захворюваності та знали, куди звертатися по консультації та допомогу, ми розробили декілька зручних засобів.

Перший із них – це карта, яка показує, як грип та ГРВІ розповсюджуються Україною. Залежно від рівня захворюваності обласні центри позначені зеленими, жовтими або червоними балунами. Якщо клікнути на балуні, ви побачите номери «гарячих ліній» в обраному регіоні, а також кількість людей у ньому, що захворіли з початку епідемії. Дані офіційні, ми отримуємо їх від МОЗ України. Під картою ви також побачите, що наразі пишуть про грип та епідемію в новинах, блогах та твіттері.

Для зручності зменшену копію карти захворюваності можна розмістити на головній сторінці Яндекса – для цього просто додайте відповідний віджет.

Ще один - це віджет-графік, який показує, скільки людей захворіли на грип та ГРВІ за останню добу у вашому регіоні. Цифри оперативно оновлюються. Щоб отримувати дані по іншій області України, поміняйте регіон в налаштуваннях Яндекса.

Щоб встановити якийсь з віджетів, клікніть на посиланні для карти або графіку, а потім на «Оставить».

Якщо ви авторизовані на Яндексі, віджет автоматично збережеться на головній сторінці. Якщо ні, створіть для себе логін або ж клікніть на лінку «Настроить» (у центрі верхньої частини сторінки) і збережіть налаштування для локального комп'ютера.

За допомогою карти та віджетів ви побачите, коли епідемія піде на спад. Сподіваємося, це трапиться якнайшвидше.

Не хворійте! А якщо почули себе погано, викличте лікаря. І все має бути гаразд.


Яндекс.Україна, все буде добре

9 коментарів
поміняйте регіон → змініть регіон

«Поміняйте» — это когда носки на водку.
Да нормально. Мне просто не нравится слово "змініть".
А чому українців має хвилювати що вам не подобаються українські слова? Вам правду кажуть, що це смислова помилка.
Я також живу в Україні. Мені не подобається, як воно звучить в цьому контексті, ось і все. Якщо це помилка - добре, нехай буде моя авторська помилка.
Ну, смотри сама :) как вы там, не болеете?
oleh.rozvadovskyy
21 cічня 2016, 05:49
Привіт! Чи можете сказати, які ключові слова ви використовуєте для моніторингу згадок про грип і свинячий грип в українських блоґах?
І ще одне, чому числові дані за один і той же день міняються, коли змінити період?
Дякую!
Привіт! Ви, певно, маєте на увазі моніторинг Пульсу блогосфери на сайті flu-ua.narod.ru?

oleh.rozvadovskyy
21 cічня 2016, 05:49
Саме так :)
Ключові слова такі: грипп, грип, ОРЗ, ОРВІ, ГРВІ, H1N1. Ви можете побачити їх - для цього наведіть курсор на синій графік. З'явиться віконечко із даними для відповідного дня, в якому буде посилання на результати Пошуку по блогах. Клікніть на цьому посиланні, і побачите, як працює запит. Проте моніторяться не лише українські блоги, а загалом блоги Рунету.

Щодо неспівпадіння числових даних - насамперед мушу сказати, що останні два дні у нас певні проблеми із підрахунком Пульсу блогосфери, тож давайте дочекаємося, поки його полагодять.