Острови Яндекса

Сучасні пошукові системи непогано вміють знаходити документи, проте людям не завжди потрібна лише інформація. Часто вони звертаються до пошуку, щоб вирішити якісь повсякденні завдання — оплатити рахунок, знайти адресу, забронювати столик або подивитися кіно. Щоб спростити людям вирішення завдань, ми запускаємо платформу "Острови" та запрошуємо власників сайтів взяти участь у формуванні відповідей пошуку.

"Острови" дозволяють по-новому представити сайти в пошуку Яндекса — у вигляді інтерактивних відповідей. Із їхньою допомогою користувачі зможуть почати взаємодіяти з сервісом прямо в результатах пошуку. Уявіть, що ви хочете зареєструватися на авіарейс через інтернет. Як це відбувається зараз? Спочатку ви шукаєте сайт авіакомпанії, а лише потім переходите до реєстрації. З "Островами" ви відразу наблизитеся до мети: форму онлайн-реєстрації ви побачите просто в результатах пошуку. Порівняйте:

Звичайний пошук


"Острови"


За допомогою нової платформи будь-який власник сайту може створити на Яндексі свій інтерактивний блок — острів. Він може розмістити на ньому кнопки або форми свого сайту, які можуть знадобитися користувачеві. Острови дозволяють у режимі реального часу транслювати в пошук актуальну інформацію — наприклад, анонси або дані про наявність товару. Так, сайт із продажу театральних квитків може винести на острів анонси спектаклів і форму замовлення квитків. Людина прямо в результатах пошуку побачить те, що їй потрібно, і почне взаємодіяти з сайтом. У виграші будуть обидві сторони: користувач швидко вирішить своє завдання, а власник сайту — збільшить кількість клієнтів.

 


Концепцію "Островів" неможливо було втілити в рамках старого дизайну. Звичний список посилань не в змозі вмістити різнорідний контент, який можуть запропонувати сайти. Тому в пошуку Яндекса буде новий дизайн. Під час його розробки ми керувалися двома основними принципами — "релевантність інтерфейсу" та "важливе видно відразу". Це означає, що інтерфейс змінюватиметься залежно від змісту запиту, а головні акценти буде зроблено на найважливіших відповідях. Самі відповіді, як уже йшлося, будуть представлені у вигляді інтерактивних блоків. Докладніше про новий інтерфейс можна дізнатися на цій сторінці, а побачити його — на цьому скриншоті:


"Острови" не змінюють пошукові алгоритми, тому запуск нової платформи не вплине на позиції сайтів у результатах пошуку. Найкраще місце, як і раніше, займатимуть найкорисніші користувачам відповіді. Проте в довгостроковій перспективі "Острови" здатні змінити розстановку сил. Ресурси, які підвищать свою популярність у користувачів за допомогою нових інтерактивних відповідей, займуть вищі позиції в результатах пошуку.

Нова платформа буде доступною на всіх пристроях: комп'ютерах, планшетах і смартфонах. На якому б пристрої користувач не відкрив Яндекс, він побачить звичний інтерфейс. Бета-версія "Островів" з'явиться вже цього літа. А щоб вебмайстри та власники сайтів могли спробувати створити свій острів на Яндексі вже сьогодні, ми відкриваємо для них експериментальний майданчик. Ми впевнені, що майбутнє пошуку — за пошуком рішень, і запрошуємо всіх власників сайтів створювати новий пошук разом із нами.


Команда Яндекса

9 коментарів

Интересное предложение от Яндекса.

У меня, как у хозяина сайта (http://digital-guard.com) конкрентный вопрос, каким образом будет отбираться тот единственный сайт с которого человек сможет приобрести товар или услугу, при вводе фразы в поиске яндекс?

Насколько я понимаю это будет одна интерактивная форма, а не россыпь из разных форм, с разных сайтов!

aleksandra-serdyuk
21 cічня 2016, 04:56

Добрый день! Спасибо за вопрос, уточню у коллег и напишу вам.

aleksandra-serdyuk
21 cічня 2016, 04:56

К вашему вопросу: на странице выдачи вполне может быть несколько форм для приобретения товаров и услуг. Свой остров сможет создать каждый сайт, но показываться на странице выдачи они будут в зависимости от ранжирования.
Важно подчеркнуть, что наличие острова не влияет на ранкинг и на релевантность в краткосрочной перспективе. Но может повлиять в долгосрочной за счет того, что пользователи будут больше взаимодействовать с тем сайтом, у которого есть остров.

Т.е. получается так, что человек например долгое время пользуется одной и той же интерактивной формой, а потом на место нее может стать другая?

 

Не кажется ли Вам ,что произойдет путаница.

 

Может тогда стоит дать человеку право застолбить какую-то форму ,если ему она подходит?

 

Еще, по вашим словам я так понял ,что могут на 1-й странице поиска появляться несколько интерактивных форм ,но простите, что это тогда за поиск будет)))) Это уже базар, а не поиск.

aleksandra-serdyuk
21 cічня 2016, 04:56

Благодаря персонализации конкретные сайты и острова будут закреплены за пользователем. Это означает, что если человек всегда в результатах поиска выбирает один и тот же сайт, то он для него будет на первом месте в выдаче.

По поводу числа интерактивных форм: их не будет слишком много. 

Якщо чесно то дуже вражає. 

У мене кілька питань. А що буде з форумами та блогами? Чи будуть острови для запитів, де у видачі в основному результати з цих типів сайтів. Наприклад, візьмемо запит C++ цікаві задачі. Чи буде брати Яндекс інформацію шматками безпосердньо з сайту і показувати її.

Наступне питання. Як я розумію підтримка сайтом островів буде впливати на позиції?  Тобто, якщо http://replace.org.ua/ не буде підтримувати технологію, а http://kvodo.ru/ буде підтримувати, то саме він буде знаходитись на першій позиції?

Леоніде, доброї ночі.

Можу відразу ж відповісти на друге питання. Безпосередньо наявність чи відсутність острову НЕ впливатиме на позицію сайту, оскільки "Острови" не стосуються роботи пошукового алгоритму - це інтерфейсне рішення.

Проте згодом може так трапитися, що користувачі частіше вибиратимуть серед результатів пошуку сайти з островами - скажімо, їм буде зручніше скористатися островом просто у пошуковій видачі, аніж переходити на інший сайт (в якого острову не було). А оскільки популярність серед користувачів - один з критеріїв ранжування, то сайт з островом дійсно може з часом підвищити свою позицію в пошуку.

А щодо першого питання - уточнимо у колег з пошуку.

Дякую, за відповідь.

З першим питанням я сам розібрався коли переглянув відео з презентації YaC/m 2013. Для форумів точно будуть острови. Там був запит пов'язаний з проблемами заліза.

О, то й чудово.