Українці та мобільні пристрої. Звіт

За даними Яндекс.Метрики, 19 % відвідувачів з України переглядають сайти з телефонів, смартфонів та планшетів. Причому майже чверть із них мешкає в Київській області, ще 14 % ― у Донецькій.

 

А ось ця картинка ілюструє, яким платформам віддають перевагу українці. Попереду Android, від неї істотно відстає iOS:

 

Причому лише трохи більше чверті власників Android використовують найновіший Android Jelly Bean. Приблизно по стільки ж у Android Ice Cream Sandwich дворічної та Gingerbread трирічної давнини. Користувачі iOS оновлюються набагато частіше: у 69 % із них встановлено найсвіжішу iOS 6, ще у 12 % ― попередня iOS 5. А 77 % власників Windows Phone досі працюють на «сімці».

 

Цікаво, що популярність платформи залежить від географії. Так, у столиці та області до 30 % мобільних користувачів відвідують сайти зі стареньких телефонів на Java чи Symbian, на заході ж частка таких пристроїв лише 8―10%, решта ― сучасніші.

 

Як показує графік, пік відвідувань сайтів із мобільних пристроїв припадає на вечір. Особливо це стосується планшетів і від платформи не залежить.

 

За тиждень вийде нова iOS, та й Android KitKat не за горами, так що скоро розподіл буде іншим. А яким саме, покаже наш наступний звіт.

Повне «теперішнє» дослідження можна завантажити за посиланням: http://download.yandex.ru/company/Yandex_Metrika_Mobile_UA_09_13.pdf

 

Андрій Козаченко, Яндекс.Метрика
(Одеса та область, iPhone, iOS 6, на сайтах практично цілодобово)