Українська блогосфера у листопаді 2009 року – феномен твітера

7 листопада 2009, 13:38

Останнього разу ми розповідали про те, як виглядає наша блогосфера, у червні. Звісно, що наступні п’ять місяців не минулися для неї просто так. Щойно Антон Волнухін презентував на київському Медіакемпі свіжі факти щодо нашої блогосфери. Не всі змогли прийти на подію, тому спішимо поділитися з вами спостереженнями команди Яндекс.Пошук по блогах.

Українська блогосфера продовжує рости. Якщо влітку українських блогів налічувалося понад 420 тисяч, то зараз їхня кількість вже перевищила 500 тисяч. Цікаво, що відсоток активних блогів (тобто тих, що містять щонайменше 5 записів і оновлювалися хоч б раз протягом останніх трьох місяців) з червня не змінився – як і тоді, їхня кількість становить 15% від загальної. Зате дуже швидко росте кількість автономних блогів. Влітку їх було 8 тисяч, а сьогодні – вже 14 тисяч.

Найцікавіше ж стосувалося твітера. Виявляється, що розвиток твітера в Україні можна назвати хіба що не феноменальним. Якщо українська блогосфера в цілому становить менше 7% усіх кириличних блогів, то для твітера це співвідношення більше ніж в 2 рази, а саме 15%. З 75 тис. активних блогів в Україні понад 15 тис. припадає саме на твітер. Станом на листопад в Україні налічується близько 16 тис. твітерян –це втричі більше, ніж у червні! (Для порівняння – загальна кількість користувачів твітера вже досягла 50 мільйонів).

Як бачимо, наших у твітері поки що порівняно небагато, проте їхня активність зашкалює. Десь 33,5% «наших» пишуть твіти щодня, і це при тому, що загалом у світі таких лише 14,6%! Щодня в українському твітері з’являється понад 10 тис. твітів (у світі – 4 млн).

Популярних твітерян серед наших не так вже й багато. 90,1% мають менше 100 фоловерів і майже стільки ж – 90,2% - читають менше 100 інших твітерів. Проте загалом у світі ці цифри ще гірші – 93,6% і 92,4% відповідно. А взагалі, коли «сидиш» у нашому твітері, то здається, що всі знайомі зі всіма

Підсумовуючи, можемо сказати, що твітер у нас популярніший, ніж в Росії (хоча ще не такий популярний, як на Заході). Поки що він немасовий, але швидко росте і має всі шанси стати главною медійною складовою української блогосфери. Тож побачимо, що буде далі!

За бажанням можете продивитись презентацію Антона. А поки що нагадаємо, що нас також можна знайти у твітері


На все добре!

 

Яндекс.Україна та Яндекс.Пошук по блогах, продовжуємо слухати Медіакемп