Пішохідний квест, або Як знайти всі організації Києва для Довідника

Ми давно шукали у Києві постачальника даних для Довідника на Яндекс.Картах. Але протягом останніх кількох років бізнес баз організацій зменшив оберти, інформація в них зазвичай виявлялась або застарілою, або неповною. «Хочеш зробити щось добре ― зроби це сам», — тоді подумали ми і сіли розроблювати схему. Телефонні дзвінки, наповнення самими організаціями, злиття кількох баз в одну — все це здалося недієвим. Щоб зателефонувати, ще потрібно мати номер телефону, користувачі діють повільно, а об’єднання джерел, може, й гарантує повноту, але не актуальність.

Тоді ми вирішили ходити. Так-так, по-старому, ногами. Розпитували прямо в організаціях про їх діяльність, філії, телефони, години роботи тощо. А вже потім наші оператори з кол-центру з’ясовували деталі: види кухонь, середній рахунок, можливість оплати карткою, наявність спортивних трансляцій, спеціалістів певного профілю, потребу в попередньому записі та багато-багато іншого — так, ніби вони самі були найприскіпливішими клієнтами.У Яндекса такого проекту досі не було. Велика група спеціалістів працювала над базою з лютого 2013 року. «Пішоходи» зробили три повні кола Києвом і зараз пішли на четверте. Обійшли приблизно 2000 вулиць міста, загалом подолавши понад 4700 кілометрів.

Тепер на Яндексі є близько 76 тисяч столичних організацій. Ці дані чудово структуровані, максимально повні та коректні, тож кияни легко знайдуть що завгодно. До того ж керівники організацій тепер знають, що у разі переїзду, зміни номера чи оновлення асортименту їм потрібно зайти у Довідник і змінити інформацію про себе.

До речі, як внести зміни — зовсім не секрет: треба зайти на Яндекс.Карти та пошукати потрібну організацію. А потім додати, якщо її ще немає, або надіслати нам повідомлення про корективи, натиснувши на кнопку «Редагувати». За кожну виправлену помилку надсилатимемо вам промінчики добра.Наталія Журавльова та команда Довідника,
вирушили на пошуки нових організацій