Яндекс.Новини в Україні – цікава статистика

Минулої суботи Лев Гершензон розповідав на Медіакемпі, як уживаються разом агрегатори новин та онлайнові ЗМІ. Якщо цікаво, можете подивитися його презентацію. Я ж нагадаю, що Льова як керівник Яндекс.Новин знає все про справи цього сервісу в Україні. А справи непогані . Щось він встиг розповісти на Медіакемпі, щось – ні, але нам вдалося з нього витягти ще трошки цікавих фактів.

Отже:

  • 80-100 тис. українців щодоби відвідують Яндекс.Новини.
  • Партнерами Яндекс.Новин є понад 300 видань з нашої країни. Щодня вони отримують від Яндексу 100-120 тис. переходів на свої сайти.
  • Щодня Яндекс.Новини транслюють близько 4,5 тис. новин з України. Це 15% всіх повідомлень на Яндекс.Новинах.
  • Понад 40% українських новин в Яндекс.Новинах є дублікатами, тобто повними копіями інших матеріалів. Це дуже багато – вдвічі більше, ніж для російських джерел. На щастя, у нас є алгоритм, який дає змогу нещадно бити «копіпастерів».
  • З червня 2009 року працює окремий український випуск Яндекс.Новин – у ньому при ранжуванні сюжетів та побудові анотацій пріорітет надається українським новинам і джерелам.

А ось як виглядає ТОП-10 українських партнерів Яндекс.Новин, яких цитують найбільше (в алфавітному порядку):

На жаль, в нас поки що немає новин українською мовою, але ми дуже, дуже хочемо, щоб вони були, і активно над цим працюємо.

Ми щиро вдячні всім нашим партнерам, які допомагають робити український випуск Яндекс.Новин цікавішим та оперативнішим. Якщо ж ваше видання хотіло б приєднатися до Новин, прочитайте, як стати нашим партнером, та напишіть нам на info@news.yandex.ru.


Наталія Журавльова, новини – наше все