Бали заторів в Одесі

19 лютого 2014, 13:17

П’ять років тому на Яндекс.Картах з’явилося відображення ситуації на дорогах Одеси. Зараз сервіс отримує стільки даних від одеських водіїв, що може показувати не лише лінії на карті, а й бал, який описує ситуацію на дорогах міста загалом. Тож відсьогодні бал заторів для Одеси можна побачити на великих і мобільних Яндекс.Картах та у Яндекс.Навігаторі.

Надихнувшись цією приємною новиною, ми вирішили дізнатися, як живеться автомобілістам в Одесі. З’ясувалося, що у масштабах року середня завантаженість доріг у робочі дня склала 3,9 бала. Найважчим для водіїв став листопад, а от весняні завірюхи одеситів обійшли — березень був найспокійнішим місяцем.

На відміну від Києва та інших великих міст, одеські дороги завантажені й улітку. Велика кількість машин привозить своїх власників сюди на відпочинок, тому середньомісячний бал заторів тримається не нижче трьох. З цієї ж причини завантаженість Одеси під час травневих свят не падає, а навпаки, зростає.


Як і в інших містах, у будні в Одесі найменше заторів буває у понеділок, а найбільше — у п’ятницю. Але є і відмінності: у перший день тижня вечір виходить легшим, ніж у будь-який інший робочий день. А в останній — усе навпаки: вранці дороги трохи вільніші, ніж зазвичай, зате вечірня година пік — найскладніша за весь тиждень, причому рівень заторів починає рости уже з 15:00. Разом усі автомобілісти Одеси щодня у будні втрачають у заторах і ускладненнях близько 20 років.

У вихідні максимальна завантаженість доріг спостерігається посеред дня. Наприклад, у суботу з 12:30 до 16:00 заторів у місті більше, ніж у цей час у понеділок, зате до та після машин помітно менше, ніж у робочі дні. Неділя — традиційно найвільніший день тижня.


Цікаво, що одесити в цілому сплять трошки довше за киян: ранкова година пік тут починається пізніше, а вечірня — дещо раніше. Мабуть, це тому, що в Одесі дорога до роботи зазвичай забирає менше часу, ніж у столиці. Крім того, дані Яндекс.Заторів показують, що одеський робочий графік гнучкіший за київський, тому вечірні затори часто розмиті у часі та менш щільні.

Найаварійніші ділянки Одеси — на дорогах, що ведуть до спальних районів. Багато трапляється біля зупинки «Лузанівка», а у центрі — на розі Водопровідної вулиці та Високого провулка. Докладніше про це, а також про швидкість руху на важливих вулицях і дорогах до центру із селищ Котовського і Таїрова читайте у повній версії дослідження.

До речі, якщо вам цікаво, яким чином вираховується бал заторів, подивіться наш ролик — він буквально за хвилину розкаже що і як.


Дмитро Мельник, тепер люблю Одесу ще більше

P.S. Усі дані для дослідження отримано від Яндекс.Заторів протягом 2013 — на початку 2014 років (враховано лише активний час доби — з 07:00 до 22:00).