Зміни на сервісах Яндекса

21 березня 2014, 19:16

Завдання Яндекса — робити сервіси для людей. Сервіси, які добре знають світ навколо та розуміють інтереси користувачів. Яндекс — міжнародна компанія. Зараз ми працюємо в Росії, Україні, Білорусі, Казахстані та Туреччині. Технології та базові продукти для всіх ринків однакові. Але для кожної із цих країн ми розробляємо свої сервіси так, щоб вони вирішували місцеві, локальні завдання, відповідали світові навколо наших користувачів.

Пошук Яндекса використовує різні алгоритми ранжування в різних країнах і навіть в окремих регіонах, залежно від місцевих ресурсів і місцевої специфіки. Головна сторінка виглядає по-різному у користувачів із різних країн і міст. Для когось це yandex.ru, а для когось — yandex.ua або yandex.com.tr. На Яндекс.Новинах теж є різні новинні випуски, які агрегують новинні джерела різних країн, і, відповідно, показують різну новинну картину для кожної країни. І так далі.

Зараз ми — і не лише ми — зіткнулися з новою ситуацією. Після референдуму в Криму президент Росії підписав міжнародний договір про приєднання Криму та Севастополя до Росії. Конституційний суд України визнав, що кримський референдум суперечить Конституції України. Ми працюємо для своїх користувачів із різних країн і відображаємо для них ту дійсність, яка їх оточує. Тому ми починаємо вносити зміни в роботу своїх сервісів.
Найближчим часом зміни з'являться на головній сторінці Яндекса, у Пошуку і в Новинах. Наприклад, новини Криму стануть частиною російського випуску новин, а ЗМІ Криму в російському випуску перестануть позначатися іноземними. При цьому в українському новинному випуску змін не відбудеться. Наші користувачі з Криму побачать російський Яндекс, якщо зайдуть на www.yandex.ru, і український — якщо на www.yandex.ua. Крім того, у них завжди є право вибору — вони можуть перемкнути домен і вибрати ту чи іншу картину світу.

Усі наші сервіси досить складні технологічно. І ми не можемо миттєво їх перебудувати. Надалі і Яндекс.Карти стануть різними для різних країн — тобто Крим там відображатиметься відповідно до офіційної позиції кожної країни. Зміни торкнуться всіх сервісів Яндекса, для яких це актуально.
Ми вважаємо, що саме таке рішення найкращим чином служить інтересам наших користувачів.

Команда Яндекс.Росії і команда Яндекс.України