Затори Львова тепер вимірюються

Сьогодні привід поговорити про Львів дуже приємний — з минулого четверга Яндекс.Затори уміють оцінювати завантаженість міста за десятибальною шкалою. Львів’яни зможуть точніше розраховувати свої маршрути, менше стоятимуть у тягучках, а тому стануть трошки щасливішими. А щоб дізнатися побільше про те, з чим Заторам доведеться працювати, ми провели дослідження.Львів – особливе місто, і затори тут незвичайні. Вони не мають яскраво виражених ранкових та вечірніх піків: дорожня ситуація протягом дня стабільна, хоч і непроста. Пояснити це можна бруківкою та вузькими вуличками, які всі ми так любимо. Через них затори утворюються навіть за невеликого потоку машин. Години пік усе ж трохи простежуються — уранці о 9 годині та ввечері з 6 до 7.

А бувають дні, коли львів’яни усі дружно вирушають в одному напрямку — і буквально зупиняють місто. Таке, наприклад, сталося напередодні дня Святого Миколая, коли всі містяни надвечір вирушили за подарунками. Якби ми на той час уже рахували бал, то рівень цих тягучок сягнув би 9-ти.

Картина заторів протягом тижня у Львові також відрізняється від ситуації в інших великих містах. Найменш завантажений день тижня тут четвер, хоча зазвичай це вівторок. А от найскладніший день — п’ятниця.

Цікава ситуація складається також у свята. Українці люблять Львів і приїжджають святкувати саме сюди. Про це свідчить кількість пристроїв з програмами Яндекса, які передають нам анонімні дані про своє пересування.

Найбільше даних про затори у Львові Яндекс отримує від водіїв у травневі свята (включно із Днем Львова, а минулого року — і з Великоднем). 2013 року таких користувачів було у 2,5 раза більше, ніж зазвичай. У цей період у Києві автомобілістів стає менше – імовірно, частина туристів приїжджає до Львова саме зі столиці.

Більшість аварій у Львові трапляється на великих магістралях, зокрема на проспекті Чорновола та вулиці Зеленій. А одне з найаварійніших перехресть міста — перетин Зеленої та Романчука.

І наостанок кілька цікавих цифр. Якщо скласти час, який львівські водії усі разом втрачають у заторах щодня, то вийде 25 років. На рік житель Левандівки, який їздить на роботу до центру машиною, проводить на дорогах близько 66 зайвих годин, мешканець Рясного — 100 годин, а житель Сихова — більше 160 годин.

 Читати повний текст дослідження (PDF) 


Дмитро Мельник і команда Яндекс.Заторів,
аж захотілося кави і шоколадок