Передвиборче дослідження: хто чий брат, чому розхристана коса та багато іншого

Усюди тільки й чути, що про вибори. Пошук Яндекса — не виняток. Цієї весни мешканці України задали майже мільйон запитів, так чи інакше пов’язаних із президентськими перегонами, і ще два ― із прізвищами конкретних кандидатів. Траплялися цікаві питання, наприклад [почему у тимошенко расхристана коса] або [ярош брат добкіна], але більшість були серйозними.

Найактивніше українці цікавилися виборами протягом першого тижня квітня — мабуть, тому, що напередодні Центрвиборчком закінчив прийом документів для реєстрації кандидатів. По-перше, багато питали про установи та документи, що якось стосуються виборчого процесу. Приміром, шукали сайт ЦВК та Закон «Про вибори Президента України».

А по-друге, користувачі виявляли інтерес до всіх, хто подавався у претенденти на президентське крісло. Причому питали про що завгодно: і про передвиборчу програму — [порошенко предвыборная программа 2014], і про членів сімей — [дочка тигипко], і про національність ― [дарт алексеевич вейдер откуда родом], і про нерухомість — [вся недвижимость юлии тимошенко]. До відомих політиків та бізнесменів придивлялися пильніше, ніж до менш знаменитих кандидатів.

Кількість запитів про претендентів дуже відрізнялась від регіону до регіону. Так, у Житомирській, Чернігівській та деяких областях Західної України Олег Ляшко випередив Юлію Тимошенко. А Дмитро Ярош на півдні та сході країни був популярнішим, ніж на заході.

Топ-10 кандидатів у Президенти, про яких українці питали найчастіше:

1. Юлія Тимошенко – 417 тис. запитів
2. Дмитро Ярош – 269 тис.
3. Олег Ляшко – 268 тис.
4. Петро Порошенко – 216 тис.
5. Михайло Добкін – 110 тис.
6. Олег Тягнибок – 109 тис.
7. Ольга Богомолець – 71 тис.
8. Анатолій Гриценко – 60 тис.
9. Юрій Бойко – 58 тис.
10. Ренат Кузьмін – 48 тис.

Ще раз підкреслимо: велика кількість пошукових запитів про кандидата не обов'язково означає, що він має більше шансів на перемогу.

І наостанок ще трохи запитів, щоб посміхнутися:

[астрологи о рейтинге регионала добкина ― что говорят о нем звезды]
[кандидат в президенты тигипко вел агитацию гибко]
[порошенко сказав що не говорив]
[ляшко заявил что все зрадныки]
[почему не показывают добкина]
[почему порошенко в рясе]
[чому в тягнибока червоні очі]
[принцесса на горошине юля тимошенко]
[фото царева и тигипко с яйцом]


Аліса Недашковська,
робіть свій вибір, панове!