Android наступає, Apple захищається

Мешканці України все частіше заходять на сайти з мобільних пристроїв, причому переважно зі смартфонів на застарілій версії ОС Android ― такого висновку можна дійти, гортаючи дослідження Яндекс.Метрики про користування мобільним інтернетом. Лічильник Метрики відстежує різну інформацію про життя сторінки в мережі, зокрема про те, з якого гаджета на неї зайшли.

Так ми дізналися, що кількість користувачів, які відвідують сайти з телефона або планшета, порівняно з минулим серпнем зросла на 11 відсоткових пунктів ― тепер таких 29 %. Але зазвичай «мобільні» відвідувачі менш активні за «настільних»: вони рідше глибоко занурюються у ресурс.

У розподілі пристроїв за операційними системами нічого кардинально не змінилося, хіба Android трохи наблизився до всесвітнього панування: його позиція зміцнилася ще на 23 відсоткових пункти і досягла 62 %. У iPhone на цьому полі битви лише 14 %. А от у «планшетній» ваговій категорії прірва між двома лідерами менша ― вони мають по 64 і 34 % відповідно. Java ME, Symbian та інші операційні системи потихеньку зникають, як динозаври, ― їхня частка майже за рік знизилася на 12 відсоткових пунктів.

У цілому на чотири смартфона в уанеті припадає лише один планшет. Приблизно так само розподіляються сили Android, а от із iPad та iPhone все навпаки ― їхні власники заходять у мережу переважно із планшетів.

Цікаво також, що на iOS 7 за перші півроку після релізу перейшов аж 71 % власників iPhone та iPad, у той час як на свіжій версії Android KitKat за той же час почали працювати лише 4,7 % пристроїв. До речі, Apple вже похвалилася наступною iOS і скоро вийде нова прошивка Android ― подивимося, як це вплине на звички українців.


Наталія Журавльова і Денис Ткаліч,
стежитимемо за розвитком подій