Основна частина ЗНО минула – можна видихнути з полегкістю

На щастя або на жаль, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання позаду. Тепер залишається "прицілюватися" до університетів, оцінювати свої шанси стати студентом обраного вишу та відпочивати на повну. Тим часом ми теж підсумували, хто, що, скільки і як складав на Яндекс.ЗНО.

За 2,5 гарячих місяця користувачі пройшли на нашому сервісі понад 800 тисяч тестів. Найчастіше це були українська мова та література, математика й історія України. А загалом топ-10 предметів у різних регіонах країни майже не відрізняється, винятками хіба що стали Чернівецька область (до десятки популярних потрапили німецька і французька мови), а також Донеччина й Луганщина (до топу увійшла російська мова).

Відзначились також і деякі інші області. Наприклад, одесити зосередилися на математиці: тести з цього предмету вони обирали навіть частіше, ніж українську мову та літературу. А в Житомирській, Закарпатській і Чернівецькій областях частіше, ніж у решті регіонів, проходили хімію.

Найкраще користувачі впоралися із тестами з біології, фізики та історії України, найважче далися зарубіжна література і географія.

Якщо ви знаєте, хто автор слів «Без надії таки сподіваюсь», то належите до 97 % користувачів, які відповіли правильно. Це завдання виявилося найлегшим серед усіх питань з обов’язкового предмету – української мови та літератури. Найскладніше, як з’ясувалося, було визначити, коли «не» пишеться зі словами разом – лише 7 % учасників тестування дали правильну відповідь.

2014-07-04_1055.png

Як виявилось, українці часто кидали завдання на півдорозі, тому лише 9 % тестів було пройдено повністю. Найчастіше здавалися перед хімією (цілком передбачувано), історією України та географією, а от іспанську, російську мови і біологію здебільшого намагалися «добити до кінця». Цікаво, що найстараннішими виявилися мешканці Луганської, Сумської та Донецької областей – тести завершували більше 12 % відвідувачів сервісу.

Крім власне тренування на сервісі, українці хотіли максимально багато дізнатися про незалежне оцінювання. Загалом протягом двох із половиною місяців Яндексу поставили близько двох мільйонів запитань про ЗНО. Зокрема, користувачів цікавило:

[кто давал взятку при зно]
[как списать на зно 2014]
[які зно потрібно здавати при вступі на еколога]
[як здати зно якщо нічого не знаєш]
[как заставить себя учить зно]
[где узнать балл зно одногрупника]
[з яких предметів потрібно здавати зно щоб поступити на банкіра].


Аліса Недашковська,
зізнаюсь, "здалася" на половині