Студенти київської ШАД: одні — випустилися, інші — вступили

Нещодавно у Школі аналізу даних Яндекса відбувся випускний. У київській філії він уже другий — цього року її закінчило шестеро студентів. Як і раніше, «шадівці» з різних міст зібралися у центральному офісі, щоб пройнятися духом Яндекса, познайомитися з керівниками Школи та один з одним. Ось наш випуск у повному складі. 

 

А хтось із випускників придумав такі футболки:

  

Дістатися фінішу було нелегко — дехто не розрахував навантаження і не зміг закінчити курс. Але ми завжди готові піти назустріч ось таким зайнятим, але перспективним. Вони можуть взяти академвідпустку і через рік повернутися до Школи, а можуть перейти до лав вільних слухачів, щоб складати один предмет на семестр замість мінімум трьох. Пізніше є змога знову стати студентом, але строк навчання при цьому збільшиться. 


Декого з «шадівців» ми запросили на практику, когось — на стажування, а хтось отримав пропозицію працювати у київському офісі. Наприклад, Кирило Голоднов, випускник 2014 року, став розробником у команді Яндекс.Метрики ще під час навчання. Ми попросили його розповісти про те, як він потрапив до Школи і в чому, на його думку, її відмінність від університетських програм.

Кирило Голоднов, розробник ПЗ у складі групи розробки бізнес-логіки Яндекс.Метрики, випускник ШАД 2014

«Про Школу я дізнався від знайомого, який вступив до неї під час першого набору. Я тоді вже працював і перший рік навчався у магістратурі в КПІ. Та й набір уже закінчився, тому до ШАД я не потрапив. За рік я вже багато знав про Школу, а головне — що це не «якісь там курси з програмування і математики»

ШАД дає хорошу додаткову освіту. Я не чув, щоб десь у виші викладалися машинне навчання, алгоритми у зовнішній пам’яті або машинний переклад. А якщо і є щось схоже, то не завжди відповідає останнім здобуткам у світі, бо завдання, лабораторні та практичні щороку майже не змінюються. Крім того, у Школі можна вибирати предмети, хоча обов’язкові курси теж є. А ще тут цікаві задачі. Є практичні завдання, які мають не один-єдиний конкретний розв’язок, а багато. Ви пробуєте різні свої ідеї, які ніде не описані, і якась із них веде до потрібного результату.

Що я би порадив новим студентам? Щоб вступити до ШАД, вам потрібно знати теорію імовірностей, матаналіз, лінійну алгебру й алгоритми. Особисто мені довелося згадати багато з того, що вчив в інституті. І не дарма – на письмовому іспиті вдалося розв’язати майже все. А щоб закінчити Школу, варто правильно розподіляти навантаження і не соромитися ставити питання викладачам».

До речі, про вступ: цьогоріч у нас аншлаг — ми отримали майже удвічі більше анкет, ніж минулого року. Зі 115 охочих навчатися 82 ми запросили на іспит, а після нього за результатами співбесіди набрали на новий курс 28 студентів. Вітаємо розумників і бажаємо вдосталь часу та жаги до знань, щоб через 2 роки відсвяткувати свій випускний.

Олена Сергєєва, Максим Терновой і команда ШАД