Полтавці в інтернеті: «просунутіші» і сидять у мережі навіть у вихідні

Про Полтавщину ми вже дещо знаємо: наприклад, що звідти надходить 3 % усіх українських запитів до Яндекса і в пошані професія кухаря. Сьогоднішня ж розповідь буде ґрунтовнішою і в дечому перетинатиметься із дослідженням про інтернет у всій-всій Україні.
polt-map.png
Насамперед у Полтавській області користування мережею поширеніше, ніж у середньому по Україні. За нашими спостереженнями, у неї хоч раз на тиждень виходить близько 60 % полтавців у віці від 15 років, тоді як загальноукраїнський показник — трохи більше половини. Звичайно, серед міських жителів юзерів більше, ніж серед мешканців невеличких населених пунктів.

age-pl.png

Таке ж співвідношення характерне і для пошуку.

Із двох найбільших міст регіону — Полтави та Кременчука — Яндекс отримує від одного користувача 15 запитів на тиждень, а з решти — 11. Цікаво, що у Полтавській області пошукова система затребувана увесь тиждень: кількість запитів у п’ятницю та вихідні, порівняно з іншими днями, знижується менш ніж на 10 %. Загалом по країні ситуація інша: наприкінці робочого тижня українці переважно воліють займатися цікавішими справами. 

Три найпопулярніші теми тут ті самі, що й скрізь, — кіно, ігри та соціальні мережі. Але користувачі з Полтави трохи частіше за інших цікавляться ними, а ще автомобілями та здоров’ям, кременчужани — комп’ютерними іграми, а жителі невеликих міст і сіл — серіалами.types-pl.png

Також до топ-100 у Полтаві потрапили газети «Новини Полтавщини», «Жовта газета» та сайт poltava.pl.ua, а у Кременчуці — «Приватна газета» та «Кременчуцький телеграф». Місцеві сайти, не пов’язані з новинами, рідко бувають дуже популярними. У сусідніх областях винятками можна назвати сумський батьківський форум kinder.sumy.ua та сайт місцевого держуніверситету, а також харківський kharkovforum.com.

Українською мовою полтавці питають частіше, ніж середньостатистичний українець — 14,5 % запитів надходять саме нею, і ця частка поступово збільшується. Натомість російськомовних запитів — близько 83 %, причому переважна більшість — розважального характеру.

Кожен двадцятий запит українців пов'язаний із пошуком геоінформації. Ось про які вулиці у своїх містах питають мешканці Полтави і Кременчука:maps_pl-kr.png

І жоден серйозний аналіз не буде повним без запитів, які надходять у пошук лише один раз, єдині і неповторні. Наприклад, полтавці несподівано питали про таке: [скоро весілля що робити], [почем в полтаве переднее колесо велика стоит], [куда в полтаве можно пойти вечером с паспортом] і [пропала собака по клички лялька породеста село нова галещена]. А ось про що — кременчужани: [чому миргород а не мирмісто], [как ловить рыбу на кременчуцком море] та [пароль от вайфая на кременчугском железнодорожном вокзале].

Чим у Полтаві та Кременчуці цікавляться мешканці сусідніх регіонів, а також про особливості пошуку новин і мультиварок читайте у повній версії дослідження (PDF).


Надія Моісеєнко, сама з тих країв, і аналітики Яндекса