Яндекс.Браузер для Linux

Користувачі нас часто просили, а ми неодноразово обіцяли випустити Яндекс.Браузер для операційних систем на Linux. Близько 15 % яндексоїдів — лінуксоїди, які теж із нетерпінням чекали цього релізу. І от сьогодні він стався.

2014-10-28_1803.png

У пошуковий рядок цієї версії браузера можна вводити назви сайтів і адреси в неправильній розкладці, при повільному інтернеті вас виручить режим Турбо, а розширення можна завантажувати з розділу Доповнення, Chrome Web Store й Opera Addons. Тобто це майже той самий браузер, що і на Windows та Mac.

Але збірка має і певні особливості, пов’язані з підтримкою (точніше, її відсутністю) деяких технологій у Linux. Наприклад, у збірці немає попередньо встановленого плагіна Flash Player. Сталося це з кількох причин, але вже у поточній версії браузер вміє підхоплювати пакет pepperflashplayer-nonfree, доступний у центрі програм Ubuntu. Для цього навіть не потрібно запускати Яндекс.Браузер зі спеціальними параметрами, як це роблять користувачі Chromium. А якщо у системі встановлено Chrome, то його Pepper Flash браузер від Яндекса також використовуватиме.

Пакети deb і rpm для 64-бітних систем можна завантажити прямо зараз на http://browser.yandex.ua/beta. Оскільки це бета програми, то в ній можуть бути помилки. Якщо помітите щось, будь ласка, пишіть нам: https://browser.yandex.ua/feedback/.

Аліса Недашковська,
і трьох років не минуло