Віддайте свій стартап до школи

Tolstoy Startup Camp оголошує новий набір до майстерні стартапів. Вона триватиме два місяці — з 16 лютого до 17 квітня 2015 року — і за цей час учасники мають продумати ідею, розробити прототип продукту, а потім «продати» його інвесторам. У цьому їм допомагатимуть досвідчені ментори та експерти. Приміром, представники стартап-акселераторів, таких як постійний партнер кемпу український GrowthUP, засновники стартапів, що вже твердо стоять на ногах, і, звичайно, експерти з Яндекса.

Кемп проходитиме у головному офісі компанії і забиратиме весь робочий день, а в особливо захоплених — і неробочу ніч. При цьому Яндекс потурбується про розміщення учасників з інших міст у хостелі та забезпечить усіх робочими місцями.

Щоб потрапити на кемп, потрібно мати досвід програміста, дизайнера або менеджера і бути серйозно налаштованим створити свій власний бізнес. Добре також, якщо у вас є ідея або справа-усього-вашого-життя, але якщо ні — не страшно, просто будьте готові приєднатися до іншої команди. Тепер залишається головне — заповнити анкету і вирішити тестове завдання.

До речі, про ідеї. Це вже четвертий Tolstoy Startup Camp, і він трохи відрізнятиметься від попередніх. Раніше Яндекс вітав хороші задуми з будь-якої галузі. Зараз він прагне працювати з тими, кому може бути найкориснішим. Серед сфер, у яких наші експерти розбираються найкраще, — сервіси, розраховані на масову аудиторію, а також проекти, в основі котрих лежать унікальні технологічні рішення. А от послуги для бізнесу і контентні продукти відбір, на жаль, не пройдуть.

Спочатку ви сформулюєте ідею та зберете навколо неї команду. Потім вам доведеться перевірити гіпотези, визначитися із характером і розміром аудиторії та впевнитися у правильності вибраного курсу. На цьому етапі на вас чекає перший захист вашого прототипу. Після «допилювання» проекту вам доведеться якнайкраще презентувати його інвесторам та експертам. А далі — справа за ними. Ви можете потрапити «під крило» якогось із інкубаторів, бути запрошеними на доопрацювання проекту або отримати інвестиції від Яндекса. У будь-якому випадку, ви познайомитеся з розумними особистостями і спробуєте у чомусь поліпшити життя людей.

У минулому Tolstoy Startup Camp узяв участь один українець — Віталій Миланич. Наразі він працює над проектом із продажу будматеріалів bazarovnet.ru, який сформувався прямо під час кемпу. Причому його команда, як і ще кілька, працює у робочому просторі Яндекса — ми віримо у хлопців і хочемо допомогти групам не розвалитися через дрібниці.

Заявки на участь приймаються до 18 січня 2015 року. Час ніби ще є, але скоро свята, тому не зволікайте.

 

Аліса Недашковська,
мрії збуваються