Яндекс.Браузер зазирає у майбутнє

Раніше вікна були тьмяними і розміром із блюдечко. Сучасне вікно — величезне, на всю стіну. Ми його майже не помічаємо, але воно відкриває нам світ та захищає від зовнішніх неприємностей. Інтернет, як і світ, змінюється, сайти перетворюються на повноцінні застосунки, і їм уже не потрібні додаткові рамки інтерфейсу — вони гарні самі по собі і заслуговують на цілковиту увагу користувача. Браузер — це наше вікно в інтернет, і час йому стати так само непомітно-прозорим.

Ми хочемо поділитися своїм баченням майбутнього і запрошуємо вас стати першими користувачами альфа-версії нового Браузера. Головна його особливість — прозорий інтерфейс, що не заступає наповнення сайтів. Верхня та нижня панелі мімікрують під тло сторінки, і межі між браузером та інтернетом зникають.

2014-11-201700.png

 

Інше важливе завдання браузера — усіляко спрощувати роботу в інтернеті. Уже зараз Браузер дає коротку інформацію про відомих людей, об’єкти, події, організації, а також посилання на внутрішні розділи сайту, щойно користувач задав запит. А ще він випереджає ваші бажання: якщо ви вивчатимете сайт кафе або музею, Браузер покаже його на карті.

2014-11-27_1641.png


Для багатьох саме браузер — головний інструмент і другий робочий стіл. Тому ми вирішили розмістити вкладки внизу, де кожен звик бачити використовувані зараз програми у Windows або OS X. Новий Браузер зручно виділяє їх кольором, а велику кількість табів з одного ресурсу збирає у групу — життя тих, хто любить тримати багато відкритих вкладок одночасно, відразу поліпшиться.

Ми хотіли зробити так, щоб користувачеві нічого не заважало, але водночас не сховати від нього назавжди важливі дані про сторінку. Їх та ще дещо корисне ми помістили на Виворіт — особливий напівпрозорий шар поверх сторінки. Тут ви знайдете Розумний рядок, Табло, пошук на сторінці, кнопки «Поділитися» та «Роздрукувати», а також інформацію, що може знадобитися вам саме тут і тепер — пов’язані сторінки, вигідніші пропозиції товару або карту із зазначенням адреси магазину. Потрапити на Виворіт можна, натиснувши на заголовок сторінки.

2014-11-181905.png

Далеко не остання, але безумовно найефектніша риса Браузера — це анімоване тло замість статичної картинки. Хмарки неспішно плистимуть удалину, ялинкові гілочки дрижатимуть на вітрі, а на павутинці мерехтітимуть краплі роси — відео нагадає про приємні моменти життя і створить особливий настрій. Звичайно, анімацію можна зупинити.

Водночас майбутній Браузер збереже усі функції Яндекс.Браузера: Табло, режим Турбо, Розумний рядок і все інше. Завантажити альфа-версію можна із сайту https://browser.yandex.ua/future/, вона встановиться паралельно до будь-якої іншої версії Яндекс.Браузера. Докладніше про решту функцій та про те, як ми дійшли таких рішень, можна прочитати у тексті на Хабрі. А от ваші враження вітаються у коментарях до цього посту — ми передамо, кому потрібно.

 

Наталія Журавльова та команда Браузера,
майбутнє вже тут

 

 

3 коментарі
что это за обновление что нельзя выйти состраници????????????
Mikolya72,
вы не могли бы описать, что именно произошло? А еще лучше написать сразу в поддержку Браузера - для этого выберите "Допомога" -> "Повідомити про проблему"
Много сайтов не выдерживают проверку временем, а многие сайты созданы не для людей, и вы действительно правы, интернет меняется, как и люди.