Цифри та факти про Вінницю в інтернеті

Вінничина була першою у дослідженні про Україну від А до Я, розпочатому нами понад рік тому. Ми вирішили освіжити дані, а також дізнатися про регіон трохи більше.


Насамперед з’ясувалося, що рівень проникнення інтернету у Вінницькій області приблизно дорівнює середньому по країні – загалом ним користується майже половина дорослого населення. Але от вінницька аудиторія мережі значно молодша. Приміром, кожен третій користувач інтернету тут — це дівчина або юнак до 25 років, тоді як по країні такого віку лише кожен четвертий.

 

Ще одна особливість Вінниччини — пошук однаково затребуваний мешканцями регіону протягом усього тижня. Кількість запитів у п’ятницю та вихідні знижується лише на 10 %. Цікаво також, що за межами Вінниці у вихідні шукають стільки ж, скільки й у будні — певно, у містечках і селах люди рідше сидять в інтернеті на роботі.

Також примітно, що частка запитів українською у цій області майже удвічі вища, ніж у середньому по Україні (22 % проти 11,3 %). Натомість на запити російською припадає 75 %. Якою мовою про що частіше запитують, видно на картинці:

 

Що ж до геопошуку, то найчастіше користувачі з Вінниці шукають адреси на магістралях міста — наприклад, на вулиці 600-річчя, де розташовано найбільший торговельний центр міста. 


На картинці розмір кружечків пропорційний кількості запитів.

Звісно, серед запитів трапляються і несподівані. Приміром, про те, [що буде якщо свистіти під водою], [как набрать опыта в запорожье] або [зачем бабушка пришла на дискотеку]. Є водночас і практичні — [как зайти в контакт из китайского телефона], [10 рецептов жареная картошка с беконом с яичницей] чи просто [корисна інформація].

 

Багато інших даних, наприклад про улюблені пошукові теми вінничан або про те, що у Вінниці цікаво жителям інших міст, шукайте у повному дослідженні.


Василь Пастушина,
сам жив на Вишеньці