Вимірюємо затори у Харкові

Хто сьогодні запустив бал харківських заторів — той Яндекс Тепер у цьому місті спеціальний алгоритм оцінюватиме поточну дорожню ситуацію, взявши за точку відліку абсолютно вільні дороги. Важливо, що шкала пристосована саме для Харкова і показує зміну тієї обстановки, до якої звичні місцеві водії.

Приміром, харків’яни звикли, що у місті вільно під час довгих свят: на початку року, Великдень і Трійцю. Зате наприкінці серпня та на початку вересня стає відчутно, що містяни повертаються додому з відпусток, а студенти заселяють гуртожитки — людей і машин більшає. Це підтверджує і спеціально підготовлене нами дослідження.

Воно також показало, що найскладніші щодо трафіку дні 2014-го мешканці Харкова пережили напередодні Нового року, тоді рівень заторів у середньому сягав майже 7 балів. А от 2015 року затори стали меншими: мабуть, через ціни на бензин і сприятливу погоду.Ранкова година пік в усіх містах однакова і спостерігається близько 9:00. Найскладніше харків’янам буває по вівторках — завантаженість доріг цього дня десь на бал вища, ніж завжди. Найповільніше рухається вулиця Вернадського, а найшвидше — Клочковська та Шевченка.

А от вечорами рух найбільше ускладнений у п’ятницю, причому кульмінація припадає на 17:00 — на 40 хвилин раніше, ніж зазвичай. До слова, у Києві та Одесі «коротка п’ятниця» не спостерігається: там година пік настає годиною пізніше і не відрізняється від інших робочих днів.

Також ми з’ясували, де краще жити харківським водіям. Мабуть, не на Салтівці — звідти до центру їхати довше, ніж з інших, на стільки ж віддалених районів. Під час таких поїздок салтівчани втрачають у заторах понад 10 хвилин. А от мешканцям Липового Гаю, як видно з графіка, значно простіше:


Якщо порівняти ситуацію у різних великих містах, то у Харкові вона — тьху-тьху — найлегша. Лютневими ранками Затори фіксували у середньому 3 бали, в Одесі та Києві, за харківськими мірками, у цей час було цілих 5. Як бачимо, увечері харків’янам щастить ще дужче:Більше цифр і картинок є у повній версії дослідження.

Дмитро Мельник,
дуже радий за харків’ян

14 коментарів
Можно поинтересоваться,а вы планируете такую систему баллов пробок запустить в Запорожье?)
ya.ukraine.official
21 cічня 2016, 04:47
oleks9,
работаем в эту сторону :)
ya.ukraine.official  подскажите, пожалуйста, с кем в вашем офисе можно поговорить о сотрудничестве с локальными радио в Харькове?
lihachoff,
добрый день! А можете прислать свои координаты на pr@yandex-team.com.ua? Мы передадим их коллеге, который занимается сотрудничеством, и он с радостью с вами пообщается.
lihachoff,
получили, спасибо!
Здравствуйте! Интересует вопрос: будет ли система баллов пробок для Полтавы ? Заранее спасибо за ответ!
ya.ukraine.official
21 cічня 2016, 04:47
strusradiomusic,
добрый день. Чтобы запустить балл пробок, нам нужно: 1) достаточное количество жителей города, которые ездят с включенными мобильными Яндекс.Картами или Навигатором и автоматически передают нам данные о дорожном движении, 2) при наличии достаточного объема такой статистики - потратить некоторое время на ее анализ для подготовки балла. Так что при выполнении этих условий балл пробок вполне можно запустить и в Полтаве. А как вы считаете, он вам правда бы помогал?
ya.ukraine.official,
думаю, что помагал бы, так как движение автотранспорта в дневное и вечернее время суток становится усложнённым, а благодаря Яндекс.Пробкам можно было бы узнавать степень загружённости на дорогах города, и знать, она относительно или полностью свободна.
strusradiomusic,
спасибо, передадим команде сервиса
А вот Вы написали,что для запуска баллов пробок нужно достаточное количество жителей города,которые ездят с включенными Яндекс.Картами или Навигатором...Есть ли такое достаточное кол-во жителей в Запорожье,имеете ли такие сведения?))
oleks9,
скажем так, у Запорожья хорошие шансы ) кстати, а вы видели нас прошлый пост про обновление карты Запорожья? http://blog.yandex.ua/post/2898/
Видел,спасибо,постараюсь принять участие)
oleks9,
здорово, спасибо )