Оцінюємо затори Дніпропетровська у балах

Услід за Харковом ми запустили бал заторів у Дніпропетровську. Тепер одним поглядом дізнаватися, що ж там на дорогах, можуть мешканці уже п’яти міст України. А перш ніж починати новий етап у житті місцевих доріг, ми вирішили дослідити, із чим світлофору доведеться мати справу.

Приміром, з’ясувалося, що разом усі автомобілісти Дніпропетровська щодня втрачають у дорожніх ускладненнях близько 20 років. Мабуть, ще довше вони стояли у заторах у лютому 2014 — саме цей місяць минулого року виявився найскладнішим.
Кожного буднього дня ситуація розвивається за схожим сценарієм: пік ранкових заторів припадає на 9 годину, вдень на вулицях тихо, а ввечері буває трохи складніше, ніж уранці. У вівторок ранкова година пік на 40 хвилин довша, ніж зазвичай, а от у п’ятницю вечірня симетрично коротша. У вихідні у Дніпропетровську вільно, хоча в інших великих містах України затори бувають навіть у суботу в середині дня.

До речі, схожим чином змінюється завантаженість доріг і в Харкові, тільки тут години пік ще менш виражені. А тепер порівняйте це із ситуацією у столиці, де бал протягом робочого дня змінюється у рази:


На головних проспектах Дніпропетровська — Карла Маркса та Пушкіна — рух значно сповільнюється після обіду і залишається таким до кінця робочого дня. А от на магістралях, що поєднують райони із центром, вранці у його бік найскладніше буває на проспекті Газети "Правда", а ввечері — на вулиці Артема. Назад найповільніше повертатися вулицею Лібкнехта.

Найбільше аварій за допомогою мобільних Яндекс.Карт і Навігатора дніпропетровці зареєстрували на Центральному мості та прилеглих до нього вулицях. Також "відмітилися" набережна Леніна, перехрестя проспекту Карла Маркса з Горького та Сєрова, ріг Чкалова і Лібкнехта.Щоб дізнатися, де автомобілісту зручніше жити у Дніпропетровську, ми за приклад взяли два приватні сектори і два житломасиви. Виявилося, що мешканець Нового Клочка, який щодня їздить до центру і назад, втрачає у заторах приблизно 4 доби на рік. Натомість жителі Тополя-3 і Паруса стоять у тягучках 2,5 доби, а Придніпровська — лише 2 доби на рік.

Більше про рух у різних районах, найскладніші та найлегші дні 2014‒2015 та інше читайте у повній версії дослідження.

 

Олена Сергєєва і команда Карт,
тепер тішимося за дніпропетровців