У Львові тихо, у Києві складно дістатися додому, а Одеса — рекордсмен за 10 балами

Ми дослідили ситуацію за весну 2014 ‒ весну 2015 на дорогах трьох міст — Києва, Львова та Одеси. Одне можна сказати без вагань: порівняно із минулим роком кількість заторів зменшилася. Приміром, на вулицях Львова у лютому та березні 2015-го було навіть вільніше, ніж улітку (а влітку, як відомо, «мертвий сезон» — багато городян їде у відпустки). У Києві це затишшя теж помітне — ранкова година пік стала коротшою у середньому на 5 %, а вечірня — на 7 %.

В усіх трьох містах за досліджений період найскладніше було наприкінці грудня. В Одесі до новорічної метушні додався ще й незвичайно сильний снігопад. А от у Львові, крім того, дороги були завантажені перед днем Святого Миколая, 17‒18 грудня, — у цей час велика кількість львів’ян їздила по подарунки.

Попри це рекордсменом за кількістю мегазаторів усе одно стала Одеса — 10 балів спостерігалися тут не лише протягом останніх трьох днів грудня, а ще й 24 липня 2014 та 6 січня 2015 року. Тоді як у Києві максимальний бал було зафіксовано лише раз — 5 лютого цього року.

Якщо говорити про затори протягом дня, то в Одесі активний рух починається раніше і закінчується пізніше, ніж у інших містах, причому ранкова година пік помітна взимку і навесні, а вечірня — влітку. У Львові таких виражених коливань немає, а от у столиці вони дуже помітні. Це видно на діаграмі:

 

 

Найвільнішим з-поміж будніх днів у Києві можна вважати понеділок, а найскладнішим – п’ятницю. В Одесі, навпаки, у п’ятницю та четвер заторів буває найменше, а от найбільше їх – у вівторок. У Львові до вільних разом із четвергом можна зарахувати середу, до складних — і вівторок, і п'ятницю.

Що ж до вихідних, то у столиці у ці дні кількість машин істотно зменшується. Чого не можна сказати про Львів та Одесу — у першому місті їх меншає лише на 15‒20 %, а у другому у суботу вдень заторів буває навіть більше, ніж у будні:

 

 

Повну версію дослідження про кожне місто можна завантажити окремо: ось посилання на тексти про Київ, Львів та Одесу. Із них ви дізнаєтеся, наприклад, звідки у кожному місті добре їздити до центру та назад, а у столичному є дані про рекордні затори року. До речі, трохи раніше ми готували схожу статистику для Дніпропетровська і Харкова – там теж багато цікавого.

 

Наталія Журавльова та Ігор Лощиц,
хочемо тиждень як у Львові, але щоб вихідні як у Києві