Журнал успішності Яндекс.ЗНО: мова і література

Сьогодні випускники та абітурієнти проходять перший тест цьогорічної сесії зовнішнього незалежного оцінювання — з української мови і літератури. Ми вирішили дізнатися дещо про те, як вони до нього готувалися, і дослідили статистику розділу з Іваном Котляревським на Яндекс.ЗНО.

З’ясувалося, що народна мудрість не обманює: поки грім не вдарить — старшокласники готуватися до оцінювання не квапляться. От дивіться: якщо весь рік розділ мови та літератури щодня відвідувало 2 тисячі юзерів, то за день до пробного тестування їх було уже 9, а 19 квітня, менш ніж за тиждень до основного тесту, — аж 13 тисяч.Водночас ближче до дня Х користувачі стають значно стараннішими. Якщо у лютому терпцю пройти один варіант до кінця ставало лише 30 % відвідувачів, то на тижні з 13 до 19 квітня таких було уже 42 %. До речі, відвідувачі з Харківської, Миколаївської та Волинської областей були помітно посидючішими.

Цікаво також, що дівчата частіше готувалися до ЗНО в інтернеті, хлопців на нашому сервісі лише третина. Проте із завданнями вони справлялися трохи швидше: у середньому вони витрачали на один тест 51 хвилину, а дівчата — 54. При цьому найбільше чоловіків, які закінчували принаймні один варіант, було з Одещини і Черкащини, а жінок — із Харківщини та Львівщини.

Найлегшими вступникам видалися фразеологізми. Скажімо, 9 із 10 правильно відповіли, що ні пари з вуст і як у рот води набравши означають одне й те саме. Також майже всі знають, як пишуться слова тисяч..літній, гірнич..рудний, світ..гляд, дощ..мір і що у слові бабусін є помилка.

Найскладнішими були завдання на знання синтаксису та морфології. Тільки у 10 % спроб користувачі змогли відрізнити складносурядне речення від складнопідрядного у завданні про парламентарів і правильно назвати всі частини мови у реченні Дика груша облита білим молоком, і в тому пахучому молоці, що стиха піниться, бджоли неначе киплять.

А от суттєвої різниці між успішністю на Яндекс.ЗНО учнів із різних регіонів немає. Тримаємо кулаки за всіх і бажаємо хороших результатів!

Олена Сергєєва та Володимир Володін,
ось тут є розклад ЗНО з усіх предметів, якщо хтось забув