Про перейменування на Яндекс.Картах

Яндекс.Карти стежать за актуальністю своїх даних щодо вулиць, районів, кварталів, проспектів, бульварів, алей та скверів. Оскільки в Україні обіцяють цілу хвилю перейменувань, ми вирішили розказати, чим керуємося, коли змінюємо назви на Картах.

Почнемо із загальної процедури змінення назв вулиць, провулків, площ та інших міських топонімів. Ось як це буває, приміром, у Києві:

  1. Київському міському голові подають пропозиції щодо перейменування. Їх розглядають певні комісії, а паралельно проводяться громадські обговорення.
  2. Якщо громадськість не проти, за дорученням міського голови спеціальна комісія готує подання до Київради.
  3. Далі за нього мають проголосувати депутати на сесії Київради, і якщо вони дають “зелену вулицю”, рішення ухвалюється.
  4. Після ухвалення відповідну інформацію опубліковують на сайті КМДА і у столичній муніципальній газеті “Хрещатик”.
  5. Тільки після цього перейменування набуває чинності, а Яндекс.Карти вносять зміни до свого реєстру. На сайті вони з’являються приблизно за місяць.

Вже на першому етапі у ЗМІ можна прочитати статті із заголовками на кшталт “У місті перейменовано вулицю таку-то”. Так було, наприклад, із перейменуванням вулиці Мате Залки на Шухевича. Насправді рішення про це не дійшло навіть до Київради. До речі, якщо перейменування таки відбулося, а ви на Картах пошукаєте стару назву, то напевно знайдете потрібну вулицю, але вже названу по-новому. І навпаки, якщо перейменування ще у процесі, вже можна шукати запропоновану назву. У такому разі вулиця знайдеться, але її буде підписано відповідно до чинних документів.

Буває, що історична назва використовується настільки широко, що ще до офіційного перейменування просочується в адреси організацій, пресу тощо. Так було із Червоноармійською: повернена історична назва ― Велика Васильківська ― дуже швидко увійшла в обіг, хоча перейменування набуло чинності лише 2 грудня 2014 року. У такій ситуації ми змушені чекати на офіційне рішення, інші заяви достатньої ваги не мають.

Трапляється, що люди самі ініціюють перейменування, а комісія у міськраді не поспішає з рішенням або його з якихось причин довго не опубліковують. Приміром, постанову щодо нової назви для частини вулиці Інститутської ― алея Героїв Небесної Сотні ― не оприлюднювали протягом довгих двох місяців.

Тож під час останнього оновлення карти Києва ми вирішили перевірити все особисто, скориставшись офіційним реєстром. От і дізналися, що із близько 500 “проблемних” вулиць 200 потрібно намалювати заново, 10 ― прибрати, а для решти ― уточнити назви. Так і зробили ☺

Майже всі накреслені з нуля вулиці розташовані на територіях дачних селищ, приватної забудови або на ділянках, які лише проектуються. Серед оновлених, наприклад, такі:

Тож зараз маємо чи не найдетальнішу карту навіть складних для документування районів столиці, щоб ви завжди знаходили саме ту дачу, на яку вас запросили друзі, змогли подивитися, як розташовано будинки у новому кварталі, і не сумнівалися, як офіційно називається вулиця. Якщо ви помітите будь-які помилки, будь ласка, пишіть нам через форму зворотного зв’язку ― натисніть на букву “і” у лівому нижньому кутку на maps.yandex.ua.

Тарас Фасоля, Олексій Кірпичников i Олександра Колеснiкова,
до хвилі перейменувань готові