Панорами у великому місті

Панорами України на Яндекс.Картах з’явилися 2010 року і відтоді охоплювали все більшу площу. Попередні оновлення великих міст відбувалися протягом 2011–2012 років, переважно до чемпіонату Європи з футболу. Сьогодні фото Києва, Дніпропетровська, Львова та Харкова доповнено актуальними і значно кращої якості.У Дніпропетровську панорамомобіль почав зйомки 5 червня. 206 кілометрів містом – і маємо світлини усіх головних транспортних вузлів: під’їзди до залізничного й річкового вокзалів та аеропорту. Також він ретельно фотографував спальні райони: не лише головні вулиці, а й проїзди усередині кварталів ― на набережній Перемоги, масивах Тополь 1, 2 і 3, Червоний Камінь, Парус, Комунар та інших. Також в об’єктив потрапили великі магістралі, що з’єднують центр і “спальники” ― проспекти Гагаріна, Кірова та Газети “Правда”, вулиці Артема і Героїв Сталінграда, Запорізьке шосе, а також улюблене місце відпочинку дніпропетровців ― Монастирський острів.

Далі екіпаж відбув до Харкова і подолав ним 204 кілометри. Із 8 червня протягом чотирьох днів було сфотографовано увесь центр і стратегічні вулиці ― від ст. м. «Наукова» до Червоношкільної набережної, Московський проспект, вулиці Академіка Павлова, Клочковська, Полтавський Шлях, Командарма Корка та інші. Також тепер на панорамах є свіжі світлини під’їздів до вокзалів Харків-Південний, Левада й Основа, аеропорту і ст. м. «Олексіївська» (на попередніх фото її лише будували), а ще Динамівська вулиця, в’їзди до кварталів на проспекті Гагаріна та Холодній Горі.

У столиці панорамомобіль провів 10 днів просто усередині літа і проїхав вулицями 400 км. Тут фотографували переважно новобудови, яких останнім часом з’явилося багатенько. Приміром, квартали на Осокорках, Позняках, Харківському, Святошині, Академмістечку, Чайці, Софіївській і Петропавлівській Борщагівці, житлові комплекси “Паркові озера”, “Комфорт Таун”, “Ліпінка” тощо. Також на нових світлинах є магістральні вулиці і термінал D аеропорту “Бориспіль”. Звичайно, не обійшлося і без центру: Майдан і алея Героїв Небесної Сотні, а також вулиці Подолу, де останнім часом відкрилися нові заклади. Із цікавого на панорамах є пляжі на Дніпрі та “качалка” ― відомий тренажерний майданчик у Гідропарку, а ще краєвид Воздвиженки із Замкової гори.

Наостанок зйомки проходили у Львові ― із 25 червня до 8 липня. Тепер його центром можна здійснювати екскурсії у високій роздільній здатності: оновлено пішохідну зону навколо ратуші у межах проспекту Свободи і Підвальної. Загалом у місті було сфотографовано 153 км вулиць, зокрема великі магістралі ― Любінську, Кульпарківську, Пасічну, Личаківську, Княгині Ольги та проспект Червоної Калини. Також на панорамах з’явилися нові розв’язки ― на Городоцькій і Шевченка, біля церкви Святої Анни й Театру ім. Лесі Українки. Уперше було знято термінал аеропорту ім. Данила Галицького, ринок “Галицьке перехрестя” і під’їзд до нового “Епіцентру”.

Після цього авто з камерами повернулося на базу, а за роботу взялися картографи. Подивитися, що у них вийшло, можна на maps.yandex.ua та мобільних Картах.

Тарас Фасоля, Олександра Колеснікова та екіпаж Яндекс.Карт,
ростемо разом із містами