Безпека ― це друга базова потреба за пірамідою Маслоу (перша, як відомо, ― це Wi-Fi). Ми в Яндексі завжди були особливо уважні до захисту користувачів ― приміром, Браузер попереджає про шахрайські сайти і перевіряє завантажувані файли. Але інтернет розвивається, а з ним хитрішають і крадії. Сьогодні ми представляємо активну систему захисту Protect, яка зупинить злодіїв ще на підступах до вашої інформації.
Насамперед у ній є захист від викрадання паролів. Іноді шахраї використовують фішинг ― прикидаються знайомим сайтом, соцмережею або інтернет-банкінгом. Вони надсилають лист зі “служби підтримки” і просять підтвердити пароль, інакше станеться щось погане. Увівши свої дані, користувачі передають їх прямісінько у лапи зловмисників. Яндекс.Браузер помітить, якщо ви раптом почнете вводити пароль від важливого сайту на якомусь іншому. Пароль при цьому він не зберігає, а використовує лише його відбиток (хеш).
Також Protect захистить вас у відкритій мережі Wi-Fi. Шахрай може сидіти за сусіднім столиком у ресторані та перехоплювати своїм пристроєм усі ваші дані. Будьте уважні, якщо використовуєте один пароль для всього: навіть якщо сайт працює за безпечним протоколом HTTPS, дані його акаунту зловмисник може підгледіти на іншому ресурсі, із простим HTTP. Щоб це попередити, Яндекс шифруватиме ваші дані, якщо вам трапиться зайти в інтернет через незахищений Wi-Fi.
Protect вбудована у Яндекс.Браузер для Windows, OS X і Android та має й інші корисні технології. Прочитати про них можна у клубі Яндекс.Браузера та у блозі Яндекса.
Олена Сергєєва,
почувайтесь у безпеці
Захищайтесь, добродію!
17 вересня 2015, 13:30