Івано-Франківська область: цифри і цікавинки

Ми з усіх боків дослідили пошукові звички мешканців Івано-Франківщини і з’ясували чимало цікавого. Насамперед виявилося, що це один із “найпросунутіших” регіонів: інтернетом тут користуються більше, ніж у середньому в Україні – половина дорослого населення ні-ні, та й заглядає у мережу. 

При цьому в інтернеті багато молоді: 46% – користувачі від 15 до 29 років. Мабуть, саме тому тут частіше запитують про ігри та порно, ніж деінде, натомість про здоров'я – трохи рідше. До речі, три франківські топ-теми – це соцмережі, ігри та кіно. На них у сумі припадає майже чверть усіх запитів до Яндекса. А от порно, усупереч поширеній думці, – лише на четвертому місці, та й то ділить сходинку із навчанням.

Мешканці Івано-Франківської області зазвичай активніше за жителів інших регіонів користуються інтернетом у п’ятницю. У суботу вони мають цікавіші справи, а в неділю повертаються до моніторів – кількість запитів у цей день майже сягає п’ятничного рівня.

Найбільше іванофранківці шукають щось у Яндексі у березні та серпні, а найменше – у січні, червні та вересні. Що саме вони шукають, теж залежить від сезону. Восени, скажімо, відпочинок на морі уже не такий актуальний, натомість консервація, гриби (особливо опеньки) та шкільна програма стають користувачам цікавими.

Протягом останніх років через ситуацію у країні поведінка іванофранківців в інтернеті змінилася. Ще у вересні 2013-го вони задали Яндексу менше 16 тис. запитів зі словом “новини”, а вже за півроку, із початком подій у Криму, – у 4 рази більше. Наступний рекорд із кількості запитань про поточні події пов’язаний з різким падінням гривні у лютому 2015 року.

А ще Івано-Франківська – це одна з найбільш україномовних областей. Понад 60% запитів її мешканці задають українською, натомість загалом по країні цей показник у кілька разів нижчий – лише 18,5%.

Наостанок додамо, що майже 30% запитів з Івано-Франківщини неповторні. Серед них є, приміром, такі:

У повній версії дослідження можна не лише докладніше прочитати про усе це, а й дізнатися, рецепти яких страв у іванофранківців найпопулярніші (тут нічого дивного – пляцки), що вони купують і продають, що частіше шукають – ГДЗ чи ЗНО, коли запитують про переведення часу, якими вулицями та організаціями рідного міста цікавляться і багато іншого.

Надія Моісеєнко, Наталія Журавльова та Олександра Колеснікова,
також колись шукали точки продажу пампушок