Знати, а не вгадати

На сервісі Яндекс.ЗНО з’явилися пояснення та розв’язки задач з основних предметів – математики, фізики, хімії, української мови і літератури, історії України, англійської мови та біології. Це як у притчі про рибу і вудку: дай старшокласникові відповідь – і він знатиме, як відповідати на одне запитання; дай пояснення – і він добре пройде ЗНО, а потім вступить на той факультет, на який йому хочеться.

Тепер на сервісі разом із покроковими розв’язками задач з фізики користувачі отримають потрібні рисунки та креслення, до завдань з біології – пояснення ключових понять або опис природних процесів, а до тестів з англійської знайдуть «лайфхаки», які допоможуть не розгубитися, навіть якщо трапиться не таке саме запитання, а схоже:Усі пояснення для Яндекс.ЗНО написали українські вчителі, учні яких уже неодноразово успішно проходили оцінювання. Вони довго працюють у школі і добре вміють пояснювати, тому тести доповнять розповіді на уроках і розширять школярський кругозір.

А ще сервіс відсвяткував вже два роки. Він починався із 50 варіантів, а тепер їх понад 200 – це усі тести з усіх предметів, які підготував УЦОЯО за 10 років ЗНО в Україні. Користувачі пройшли на Яндекс.ЗНО 7,2 млн тестів, а під час підготовки до оцінювання 2015 року кількість відвідувачів сягнула 225 тисяч. Із них 172 тисячі виконували тестові завдання регулярно – це на 15% більше, ніж роком раніше. Загалом в Україні ЗНО проходили 289 тисяч випускників.

Найпопулярнішими предметами визнано українську мову та літературу і математику, а от третю сходинку посіла всесвітня історія, і це попри те, що тестування з неї 2015 року вже не проводилося. Таку популярність можна пояснити хіба тим, що сервіс використовували на уроках.

Олена Сергєєва та Володимир Володін,
бажаємо сервісу довгих років життя і хороших оцінок