Запорізька область: цифри та факти

Із нового дослідження про Запорізьку область ви дізнаєтеся, чому її жителі менше, ніж середньостатистичні українці, цікавляться мультиками, як вони стежать за місцевими виборами та багато іншого.За нашими даними, 711 тисяч дорослих жителів Запорізької області користуються інтернетом. Це близько 47 % усього населення регіону цього віку – на один процентний пункт більше, ніж у середньому по Україні. Примітно, що серед них кількість жінок перевищує число чоловіків на декілька десятків тисяч. Для порівняння, на Івано-Франківщині в інтернет регулярно виходить майже половина дорослого населення. Але там серед користувачів багато молоді, у Запорізькій області аудиторія старша:

Через це й інтереси у запоріжців дорослі: приміром, запити про соцмережі вони задають рідше, ніж мешканці більшості регіонів країни. Також набагато менше за інших українців вони запитують про мультфільми. Зате здоров’я, кіно та серіали, кулінарія, відомі люди мешканців Запорізької області цікавлять більше, а новини – значно більше, ніж середнього українця.

Щодня запоріжці задають Яндексу понад мільйон запитів. Понад 4 % припадає на 10 найпопулярніших формулювань, які не змінюються рік у рік, – про погоду, соцмережі, перекладачі тощо. Водночас майже 30 % запитів унікальні і стосуються найрізноманітніших речей. Наприклад, таких:

Найбільше запитів надходить у вівторки і четверги, а у вихідні у пошуку відносне затишшя. Цікаво, що майже в усіх регіонах країни найбільше користуються пошуком о 9 вечора, але не в Запорізькій області. Тут шукати починають менше вже після 8-ї, хоча й продовжують сидіти у мережі.

Залежно від теми кількість запитів може змінюватися протягом кількох днів і навіть годин. Чудовий приклад – перший тур нещодавніх місцевих виборів. Запоріжців вони певною мірою цікавили й раніше, але різкий злет інтересу стався у неділю увечері – так, уже о 20:01 з’явився перший запит [результаты выборов в запорожье]. Навіть пізно вночі з неділі на понеділок користувачі запитували про ці вибори більше, ніж будь-коли до того. Пік припав на день понеділка, а потім інтерес почав спадати.

Також популярність певних тем залежить від сезону. Приміром, у Запоріжжі восени зростає цікавість до пуховиків, а у грудні вона спадає – мабуть, багато хто встигає підготуватися до зими. Із листопада і аж до Нового року багато запитують про костюми – спортивні, шкільні, ділові та карнавальні, а вишиванки популярні протягом травня, а потім у червні й серпні.

Про те, як зросла кількість запитів про новини протягом останніх двох років, чи залежить мова запиту від його теми, що запоріжці роблять частіше – купують чи продають та якими стравами вони цікавляться (наприклад, [как приготовить голубей в мультиварке]), читайте у повній версії дослідження за посиланням: http://download.yandex.ru/company/figures/2015/search/Yandex_Search_ZPZH_12_2015.pdf.

Олена Сергєєва,
тепер знаю про Запоріжжя все