[новий рік оптом україна]

Ще у жовтні до Яндекса почали надходити запити на кшталт [якою зубною пастою краще малювати сніжинки на вікні] і [почему говорят не трогай это на новый год] ‒ українці стали готуватися до свят. Щороку протягом двох перших грудневих тижнів вони встигають задати близько 8 мільйонів запитів, а із наближенням Нового року їх кількість збільшується, як снігова грудка.

Не сюрприз, що кожен четвертий запит на святкову тему ‒ про частування. Для українських господинь це привід не лише нагодувати гостей, а й похвалитися, тому серед запитань трапляються про те, як незвично подати улюблені страви, приміром [салат шуба в рулете], приготувати вдома делікатеси з доступних продуктів, як от [красная рыба из толстолобика], або «фірмові» десерти ‒ [киевский торт как в магазине рецепт]. Запити типу [диетические рецепты на новый год] є, але їх зовсім мало.

Серед усього меню українців найбільше цікавлять салати, причому буває, користувачі додають, що страви потрібні «небанальні» або «цікаві». Часто звучить і конкретна назва, як от [салат обезьяна].

Топ-5 рецептів, які шукають українці напередодні свята:
1. Салат «Олів’є»
2. Салат «Оселедець під шубою»
3. Салат «Мімоза»
4. Печінковий торт
5. Салат «Цезар»

Щодесятий запит українців про свята стосується конкурсів, наприклад [сценарий на корпоратив только не боулинг]. Ще приблизно стільки ж запитують про музику і святкові картинки або про усе разом, приміром [намалювати пісню у лісі лісі темному]. Трохи менше цікавляться тим, що одягти і як нафарбуватися, щоб сподобатися вогняній Мавпі, а також що подарувати близьким. Далі за кількістю запитів ідуть вірші, кіно, гороскопи, техніки загадування бажань та інші навколоноворічні речі – наприклад, [смотреть как празднуют новый год в букингемском дворце].

Ще жителів України турбує, яким буде наступний рік для країни. Примітно, що при цьому запитань на кшталт [каким будет 2016 год для украины предсказания астрологов экстрасенсов] більше, ніж таких, як [що чекає україну в 2016 році на думку експертів].

Особливо людей цікавлять фінанси: [правда ли что в 2016 году отменят пенсии] або [какой курс доллара будет в 2016 году в украине], але трапляються й звичайні побутові запитання, наприклад [какой цвет волос в моде в 2016 году фото].

А ось які кумедні та просто цікаві запити задали українці Яндексу:

[новорічна акція купуєш один забираєш два де підвох??]
[костюм на новый год петрушка овощ]
[новий рік очікування-реальність]
[фото костюма на новий рік пиріжок]
[празднуйте новый год 2016 только у нас в кафе]
[подарок на новый год для собаки]
[когда выгоднее покупать живую елку в одессе на новый год]
[ходовой товар на новый год что например]

Олександра Колеснікова і Надія Моісеєнко,
[парный костюм на новый год пингвин и белочка]