Снігові затори в Києві

Завантаженість доріг має річний цикл. Найвільніші дороги влітку, восени щільність руху зростає і досягає максимуму перед Новим роком. Потім вулиці швидко порожніють, і повне завантаження відновлюється тільки наприкінці січня. Проте цієї зими погода внесла корективи у «розклад заторів»: заметіль й ожеледиця значно ускладнили дорожню ситуацію в Києві.

Рясний снігопад у четвер 17 грудня дав перший аномальний день: середньодобова завантаженість, за даними Яндекс.Пробок, перевищила звичну на 1,5 бали. Наступного дня ситуація ще більше ускладнилася, а пробкові бали зростали й зростали, перевищивши звичну п'ятничну позначку вже на 2 бали. Навіть вихідні не принесли бажаного полегшення: середня завантаженість залишалася на рівні буднів. Наступні понеділок і вівторок кияни простоювали у заторах. Так, 22 грудня дорожня ситуація оцінювалася на 10 балів протягом 2 годин 40 хвилин.

Потім ситуація нібито повернулася у звичний режим, поки 28 грудня по обіді рух у місті не зупинився через хуртовину. Складна ситуація протрималася аж до 31 грудня.

Новий рік традиційно розвантажив дороги, але вже 6 січня снігопад з ожеледицею нагадав розслабленому місту про затори. Перший робочий тиждень співпав з різким похолоданням, а дорожне покриття остаточно перетворилося на ковзанку. Тож попри звичну тенденцію до поступового зростання після свят, ситуація на дорогах одразу ж повернулася до робочого режиму.

На графіку нижче наведено середньодобові бали заторів у Києві: фактичні та очікувані відповідно до звичних тенденцій. Усі значні відхилення зумовлені погодою.

Тож, плануючи поїздку найближчими днями, варто подивитись на Яндекс.Погоду. Ну а поточну ситуацію на дорогах, як завжди, знайдете на Яндекс.Пробках.

Швидкої і безпечної їзди в Новому році!

Команда Яндекс.Пробок