Нова розв’язка в районі мосту Патона — чи зменшилися затори?

У вересні минулого року на Яндекс.Карті Києва з’явилися схеми 52 основних автомобільних розв’язок. А 27 листопада нарешті офіційно відкрили нову розв’язку в районі мосту Патона. Її призначення — забезпечити безперешкодний рух машин від Дніпровської до Русанівської набережної (щоб вони не перетиналися з потоком, який прямує проспектом Возз’єднання).

Тепер схему руху новою розв’язкою можна побачити і на Яндексі:

 

Використовуючи архівні дані Яндекс.Пробок, ми вирішили дізнатися, як відкриття нової розв’язки вплинуло на ситуацію із заторами в цьому районі.

З’ясувалося, що нова схема заїзду на міст Патона майже не зменшила традиційні ранкові затори у напрямку правого берега. Міст все ж таки не гумовий і апріорі не може вмістити всіх, хто бажає вчасно потрапити на роботу.

А ось увечері помітно полегшився рух «вузькими» місцями, якими завжди були з’їзди з мосту. Багато автомобілістів, мабуть, уже відчули це. За два місяці після відкриття розв’язки міст повністю «стояв» у бік лівого берега тільки раз: 17 грудня і то через сильну заметіль. А так у вечірні години пік тепер можна відносно вільно пересуватися по Патона, і лише інколи рух ускладнений.


Типова картина заторів у вечірній час до і після відкриття розв’язки:

   

Тепер через міст Патона інколи вдається перебратися на лівий берег навіть швидше, ніж через міст Метро чи Південний (перевірено особисто).

Водночас уточнили схеми руху розв’язками на Гостомельській площі та поблизу станції метро «Дорогожичі», але це вже інша історія.

 

Василина Вдовіна та Леонід Медников, бажаємо легкої дороги всім автомобілістам!