Народна карта – створюємо мапи разом

Учора ми запустили новий картографічний сервіс – Народну карту, - за допомогою якого кожен може намалювати мапу свого населеного пункту так, як вважає за потрібне. Минув день, і можемо сказати, що заняття, вочевидь, сподобалося українським користувачам.

Малюють Київ, Миколаїв, Львів й інші українські міста. Багато хто супроводжує намальовані об'єкти детальними описами:


Яндексоїди також не пасуть задніх. Наприклад, завдяки Сергію Петренку в нас з’явилася карта Сміли:Взагалі для експериментів  можна обрати будь-який населений пункт України чи іншої країни, для якого на Яндекс.Картах є супутникові знімки належної якості. Проте радимо насамперед звернути увагу на Бердянськ, Бориспіль, Васильків, Голу Пристань, Золотоношу, Мелітополь, Саки, Смілу, Цюрупінськ, знімки яких є на Яндекс.Картах, але немає детальних схем.

Для малювання мапи зайдіть на n.maps.yandex.ru під своїм логіном на Яндексі та зареєструйтеся. Як користуватися тим чи тим інструментом Народної карти, хто такий народний модератор  і  як ним стати – про це та інше можна прочитати в довідці або розпитати  в досвідченіших  користувачів Клубу сервісу.

Наразі проект у працює стадії «бети», його функціонал та інтерфейс будуть доопрацьовуватися. Найближчим часом хочемо надати користувачам змогу:

  • завантажувати фото;
  • додавати підписи різними мовами;
  • створювати точкові об’єкти – зупинки, пам’ятники тощо;
  • ставити карти собі на сайт за домопогою API.

Також плануємо запустити веб-спільноту, в якій користувачі зможуть об’єднуватися в команди за містами. І, звісно, за кілька місяців почнемо використовувати дані Народної карти у «великих» Яндекс.Картах і в пошуку за картами – тоді результати колективної  роботи стануть доступними ще ширшій аудиторії.

Приємної творчості  на Народній карті!


Наталія Журавльова, новонароджений картограф

2 коментарі
Це добра новина. Вже давно пора таке зробити.
Мені особисто хочеться мати можливість відмічати рибальські місця: де яка риба і на що клює, де визначені ділянки лову під час весняно-літньої заборони і таке інше.
Сподіваюсь, цей сервіс виправдає мої очікування ;)
Класна ідея. Покажете нам, якщо вийде?