Український пошук: КМДА, ЛЗОП та інші міськради

16 червня 2010, 14:12

Пошук в українському інтернеті тепер має власний словник абревіатур і скорочень. Якщо пошукати в українському Яндексі скорочення, ми розшифруємо його, знайдемо всі релевантні сайти, а в результатах пошуку виділимо повну назву.

Ось, наприклад, як Яндекс розширює запит «київміськдержадміністрація»:

 

 

А ось як виглядає видача, коли Яндекс не вміє цього робити (пошук з вибраним регіоном «Москва»). Зверніть увагу на різницю в кількості знайдених відповідей:

 

Ми знаємо не тільки «київміськдержадміністрацію», але й КМДА, ДПАУ, ПДВ, «міськраду» та багато інших популярних скорочень. І навіть менш популярних – якщо ви раптом пошукаєте ЛЗОП, Яндекс здогадається, що це «люди з особливими потребами».

Навчаючи пошук працювати з українськими скороченнями, ми не застосовували жодних готових словників – пошуковий робот «вивчив» усі слова сам, обходячи сайти Уанету. Отже, в нашому списку є і нові, і неформальні скорочення, до того ж, він періодично поповнюватиметься. Наразі в ньому 23598 скорочень для України, з них 10054 кириличних.

(Звичайно, нам ще є над чим попрацювати, зокрема, над правильним розпізнаванням неоднозначних абревіатур. Ось як зрозуміти, що хотів знайти користувач, який ввів запит [кпк]? «Карно-процесуальний кодекс», «катер на подводных крыльях», «комуністичну партію Куби», «концентрацію позикового капіталу», «конденсаторы подстроечные керамические», «корь, паротит, краснуху» чи банальний «кишеньковий персональний комп’ютер»?)

 

Наталія Журавльова та команда веб-пошуку Яндекса