Яндекс.Новини — говоримо українською

Торік на Яндекс.Новинах вийшов перший російськомовний випуск українських новин. А відсьогодні новини на Яндексі можна читати й українською. 

Ми навчили робота Яндекс.Новин морфології та синтаксису нашої мови, завдяки чому він уже знає, як поводитися з україномовними новинами. Проте розбивати новини за мовною ознакою на два окремі випуски здалося нам нелогічним — адже серед новин деколи трапляються цікаві повідомлення, доступні лише російською чи лише українською. А більшість з нас вільно читає обома мовами. 

Тому ми пішли на експеримент і «виростили» з робота типового сучасного українця: тепер він уміє розпізнавати, аналізувати та збирати у спільні сюжети повідомлення обома мовами. Анотацію сюжету при цьому він будує за тим самим принципом, що і раніше: з повідомлень виокремлюються найважливіші факти, назви та імена. 

За замовчуванням сюжети двомовні, та ви маєте змогу обрати, якою мовою їх читати. За допомогою мовного фільтру можна відокремити тільки українсько- або російськомовні повідомлення в сюжеті. 

Ми раді, що в нас почали з’являтися україномовні партнери — адже хочемо, щоб усі читачі news.yandex.ua отримували якомога повнішу інформаційну картину дня. Запрошуємо до співпраці й інші видання, які публікують новини українською мовою. Яндекс.Новини працюють як з політематичними, так і зі спеціалізованими виданнями, які публікують ексклюзивні новини й аналітику.

Для початку співпраці надішліть нам заяву з адресою сайту видання на info@news.yandex.ru

Наталка Родіонова та команда Яндекс.Новин