«Полтава» – пошук в українських регіонах

З чим у нас асоціюється Полтава? З полтавським борщем, галушками, героями Котляревського й Гоголя. А тепер це ще і нова версія пошуку Яндекса, створена спеціально для українців. Вона вміє шукати відповідь на запит користувача з урахуванням регіону України, в якому той мешкає.

Для чого це потрібно? До 30% запитів до Яндекса становлять геозалежні, тобто ті, в яких користувач очікує отримати від пошуковика «місцеву» відповідь. Наприклад, за запитом [провайдер] львів’яни здебільшого хочуть дізнатися про інтернет-провайдера у своєму місті, а не в Тернополі чи, скажімо, у Харкові.

Вміння вирізняти геозалежні запити допомагає пошуковику краще розуміти запит користувача та знаходити підхожу відповідь (детальніше про це). Попередня версія пошуку Яндекса сприймала Україну як єдиний регіон. А «Полтава» вміє, якщо потрібно, знаходити окремі відповіді для всіх 24 областей України та Криму.

Ось порівняйте, що тепер бачать за запитом [ремонт техніки] мешканці Львова, Луцька та Чернівців:

До того ж, «Полтава» не тільки обробляє власне запит користувача, але й перекладає його з російської на українську чи навпаки. Якщо за перекладеним запитом буде знайдено необхідну відповідь іншою мовою, Яндекс також додасть її до результатів пошуку.

На жаль, інколи автоматично визначити регіон сайту не вдається. Отож, аби ваш сайт краще видавався за локальними запитами користувачів з вашого міста чи області, пропонуємо вказати його регіон за допомогою сервісу Яндекс.Вебмайстер.

 

Наталя Журавльова та команда веб-пошуку Яндекса

 

P.S. Знаєте, чому саме Полтава? В Яндексі є традиція – називати релізи пошуку на честь міст, вкладаючи в це певний зміст. Коли ми обирали назву для релізу українського пошуку, то одразу вирішили, що це має бути не столиця і взагалі не мільйонник. А Полтава завжди асоціюється з усім українським і не тільки в нас, але й в громадян сусідніх країн.

А ще звідти тато Сегаловіча